Panelizer (7.x-3.2-beta1) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: list
it: elenco

en: context
it: contesto

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: content
it: contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Reset
it: Ripristina

en: default
it: predefinito

en: Settings
it: Impostazioni

en: settings
it: impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Access
it: Accesso

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: User
it: Utente

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: CSS class
it: Classe CSS

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Custom
it: Personalizzato

en: Log message
it: Messaggio di log

en: General
it: Generale

en: Other
it: Altro

en: reset
it: ripristina

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Contexts
it: Contesti

en: Context
it: Contesto

en: Taxonomy vocabulary
it: Vocabolario della tassonomia

en: 1 year | @count years
it[0]: 1 anno
it[1]: @count anni

en: 1 week | @count weeks
it[0]: 1 settimana
it[1]: @count settimane

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: 1 month | @count months
it[0]: 1 mese
it[1]: @count mesi

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Selection rule
it: Regola di selezione

en: manage display
it: gestisci la visualizzazione

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
it: Fornisci una spiegazione delle modifiche effettuate. Aiuterà altri autori a comprendere le tue motivazioni.

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
