Panelizer (7.x-3.3) - en to fi translation catalogue (57 entries)

en: list
fi: luettelo

en: context
fi: konteksti

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: content
fi: sisältö

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Reset
fi: Palauta

en: default
fi: oletus

en: Settings
fi: Asetukset

en: settings
fi: asetukset

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Access
fi: Pääsy

en: Node type
fi: Solmun tyyppi

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: User
fi: Käyttäjä

en: Default settings
fi: Oletusasetukset

en: Panels
fi: Paneelit

en: CSS class
fi: CSS-luokka

en: 1 hour | @count hours
fi[0]: 1 tunti
fi[1]: @count tuntia

en: 1 day | @count days
fi[0]: 1 päivä
fi[1]: @count päivää

en: Custom
fi: Oma

en: Log message
fi: Lokimerkintä

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Other
fi: Muu

en: reset
fi: nollaa

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Form
fi: Kaavake

en: Contexts
fi: Kontekstit

en: Context
fi: Konteksti

en: Taxonomy vocabulary
fi: Luokittelusanasto

en: 1 year | @count years
fi[0]: 1 vuosi
fi[1]: @count vuotta

en: 1 week | @count weeks
fi[0]: 1 viikko
fi[1]: @count viikkoa

en: 1 sec | @count sec
fi[0]: 1 s
fi[1]: @count s

en: Choose layout
fi: Valitse ulkoasu

en: Disable Drupal blocks/regions
fi: Poista käytöstä Drupalin lohkot/alueet

en: CSS code
fi: CSS koodi

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: This node
fi: Tämä solmu

en: 1 month | @count months
fi[0]: Yksi kuukausi
fi[1]: @count kuukautta

en: layout
fi: ulkoasu

en: Summary of contexts
fi: Lista konteksteista

en: Administrative title
fi: Ylläpidollinen otsikko

en: Selection rules
fi: Valintasäännöt

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
fi: Valintasäännöt sen päättämiseksi, käytetäänkö varianttia vaiko ei.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
fi: Lisää ylimääräisiä konteksti-olioita tähän varianttiin kontekstin käytettäväksi.

en: Selection rule
fi: Valintasääntö

en: You must select a different layout if you wish to change layouts.
fi: Sinun on valittava eri ulkoasu jos haluat vaihtaa ulkoasua.

en: Administrative title of this variant.
fi: Variantin ylläpidollinen otsikko.

en: manage display
fi: ylläpidä näkymää

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
fi: Kirjoita selitys tekemillesi muutoksille. Tämä auttaa muita ylläpitäjiä ymmärtämään motiivisi.

en: Configuration error. No handler found.
fi: Asetusvirhe. Käsittelijää ei löydy.

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
fi: Tämä näkyy ylläpitoliittymässä tunnistamisen helpottamiseksi.

en: Renderer
fi: Renderöijä

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Change general settings for this variant.
fi: Muuta tämän muunnelman yleisiä asetuksia.
