Panels (7.x-3.4) - en to ku translation catalogue (58 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Next
ku: دواتر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: content
ku: ناوەڕۆک

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: more
ku: زیاتر

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: None
ku: هیچ

en: Display settings
ku: پیشاندانی ڕێکخستنەکان

en: Weight
ku: سەنگ

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Category
ku: پۆل

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Top
ku: سەرەوە

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Region
ku: ناوچە

en: Menu
ku: پێڕست

en: Text
ku: دەق

en: Error
ku: هەڵە

en: Add content
ku: زیادکردنی ناوەڕۆک

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: 1 hour | @count hours
ku[0]: 1 کاتژمێر
ku[1]: @count کاتژمێر

en: 1 day | @count days
ku[0]: 1 ڕۆژ
ku[1]: @count ڕۆژ

en: Left sidebar
ku: لا-پارچەی چەپ

en: Right sidebar
ku: لا-پارچەی ڕاست

en: Contains
ku: لەخۆیەوە گرتووە

en: Overridden
ku: پشتگوێ خراوە

en: Width
ku: پانی

en: Caching
ku: حەشارکردن

en: General
ku: گشتی

en: Other
ku: هیتر

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Empty
ku: بەتاڵ

en: Standard
ku: ستاندارد

en: Available
ku: هەیە

en: Context
ku: شوێن لە ڕستەدا

en: 1 year | @count years
ku[0]: 1 ساڵ
ku[1]: @count ساڵ

en: 1 week | @count weeks
ku[0]: 1 هەفتە
ku[1]: @count هەفتە

en: 1 min | @count min
ku[0]: 1 خولەک
ku[1]: @count خولەک

en: 1 sec | @count sec
ku[0]: 1 چرکە
ku[1]: @count چرکە

en: 1 month | @count months
ku[0]: 1 مانگ
ku[1]: @count مانگ

en: Dashboard
ku: داشبۆرد

en: Region settings
ku: ڕێکخستنەکانی ناوچە
