Panels (7.x-3.5) - en to th translation catalogue (56 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: content
th: เนื้อหา

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Back
th: กลับ

en: Save
th: บันทึก

en: Background
th: ภาพพื้นหลัง

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Menu
th: เมนู

en: Text
th: ข้อความ

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: CSS class
th: คลาส CSS

en: 1 hour | @count hours
th[0]: 1 ชั่วโมง
th[1]: @count ชั่วโมง

en: 1 day | @count days
th[0]: 1 วัน
th[1]: @count วัน

en: Left sidebar
th: แถบเมนูด้านซ้าย

en: Right sidebar
th: แถบเมนูด้านขวา

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Width
th: ความกว้าง

en: Caching
th: ตั้งค่าแคช

en: General
th: ทั่วไป

en: Other
th: อื่นๆ

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Arguments
th: ข้อโต้แย้ง

en: Uncategorized
th: ไร้หมวดหมู่

en: Granularity
th: ความละเอียด

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: Available
th: อนุญาตให้สอบเมื่อ

en: Context
th: บริบท

en: Keyword
th: คำค้นหา

en: 1 year | @count years
th[0]: 1 ปี
th[1]: @count ปี

en: 1 week | @count weeks
th[0]: 1 สัปดาห์
th[1]: @count สัปดาห์

en: 1 min | @count min
th[0]: 1 นาที
th[1]: @count นาที

en: 1 sec | @count sec
th[0]: 1 วินาที
th[1]: @count วินาที

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: 1 month | @count months
th[0]: 1 เดือน
th[1]: @count เดือน

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Administrative title
th: หัวข้อด้านการบริหาร

en: Region settings
th: ตั้งค่าพื้นที่แสดงผล

en: Fixed width
th: ควางกว้างตรึง
