Panels 960gs (HTML5) (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Single
fr: Simple

en: Help
fr: Aide

en: Top
fr: Haut

en: Bottom
fr: Bas

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Display breadcrumb
fr: Afficher le fil d'Ariane

en: Breadcrumb separator
fr: Séparateur du fil d'Ariane

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
fr: Ajouter le séparateur à la fin du fil d'Ariane

en: Middle
fr: Milieu

en: Right Sidebar
fr: Barre latérale droite

en: Left Sidebar
fr: Barre latérale gauche

en: Bottom Left
fr: En bas à gauche

en: Bottom Right
fr: En bas à droite

en: Page Top
fr: Haut de page

en: Top Left
fr: En haut à gauche

en: Top Right
fr: En haut à droite

en: Page Bottom
fr: Bas de page

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
fr: Utile quand le fil d'Ariane est placé juste avant le titre.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
fr: Ajouter le titre du contenu à la fin du fil d'Ariane

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
fr: Utile quand le fil d'Ariane n'est pas placé juste avant le titre.

en: Text only. Dont forget to include spaces.
fr: Texte seulement. Ne pas oublier d'inclure les espaces.

en: Show the homepage link in breadcrumbs
fr: Afficher le lien vers la page d'accueil dans le fil d'Ariane.
