Panels 960gs (HTML5) (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (47 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Single
id: Sendiri

en: Help
id: Bantuan

en: Top
id: Atas

en: Bottom
id: Dasar

en: Display breadcrumb
id: Tampilkan breadcrumb

en: Breadcrumb separator
id: Pemisah breadcrumb

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
id: Tambahkan pemisah di akhir breadcrumb

en: Middle
id: Tengah

en: Right Sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Left Sidebar
id: Bilah Sisi Kiri

en: Bottom Left
id: Kiri Bawah

en: Bottom Right
id: Kanan Bawah

en: Page Top
id: Kehalaman Atas

en: Top Left
id: Kiri Atas

en: Top Right
id: Kanan Atas

en: Above Left
id: Di atas Kiri

en: Above Right
id: Di atas Kanan

en: Below Left
id: Di bawah Kiri

en: Below Right
id: Di bawah Kanan

en: Page Bottom
id: Kehalaman Bawah

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
id: Bermanfaat ketika breadcrumb ditempatkan sebelum judul.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
id: Tambahkan judul konten pada akhir breadcrumb

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
id: Bermanfaat ketika breadcrumb tidak ditempatkan tepat sebelum judul.

en: Text only. Dont forget to include spaces.
id: Teks saja. Jangan lupa untuk memasukkan spasi.

en: Panels 960gs
id: Panel 960gs

en: Alpha
id: Awal

en: Show the homepage link in breadcrumbs
id: Tampilkan link breadcrumbs di halaman utama

en: Singularity
id: Pengecualian

en: 960/16 3-9-4 Left Sidebar
id: 960/16 3-9-4 Barsisi Kiri

en: Above Left Center
id: Di atas Kiri Tengah

en: Above Right Center
id: Di atas Kanan Tengah

en: Below Left Center
id: Di bawah Kiri Tengah

en: Below Right Center
id: Di bawah Kanan Tengah

en: 960/16 4-6-6 Left Sidebar
id: 960/16 4-6-6 Barsisi Kiri

en: 960/16 4-7-5 Left Sidebar
id: 960/16 4-7-5 Barsisi Kiri

en: Above Center
id: Di atas Tengah

en: Below Center
id: Di bawah Tengah

en: 960/16 4-9-3 Right Sidebar
id: 960/16 4-9-3 Barsisi Kanan

en: 960/16 5-7-4 Right Sidebar
id: 960/16 5-7-4 Barsisi Kanan

en: 960/16 6-6-4 Right Sidebar
id: 960/16 6-6-4 Barsisi Kanan

en: 960/16 5-6-7-6 5-6-13 Left Sidebar
id: 960/16 5-6-7-6 5-6-13 Bar samping Kiri

en: Top Center
id: Tengah Atas

en: Bottom Center
id: Tengah Bawah
