Panels Accordion (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: active
fr: actif(s)

en: Linear
fr: Linéaire

en: Slide
fr: Glisser

en: Panels style plugins
fr: Plugins de style de Panneaux

en: Accordion
fr: Accordéon

en: Animation effect
fr: Effet animation

en: Choose what animation effect you would like to see, or "None" to disable it.
fr: Choisissez quel effet d'animation vous souhaitez voir, ou "Aucun" pour le désactiver.

en: Collapsed by default
fr: Replié par défaut
