Panels Bootstrap Layout Builder (7.x-3.0) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Center
ja: 中央

en: Container
ja: コンテナー

en: Category
ja: カテゴリー

en: Add container
ja: コンテナーを追加

en: Save
ja: 保存

en: Region
ja: リージョン

en: Error
ja: エラー

en: CSS class
ja: CSSクラス

en: Contains
ja: 含む

en: Class
ja: クラス

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
ja: 名前に使用できる文字は半角英数字とアンダースコア ( _ ) だけです。

en: Miscellaneous
ja: その他

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Add row
ja: 行の追加

en: Column
ja: カラム

en: Regions
ja: リージョン

en: Add region
ja: リージョンの追加

en: Column settings
ja: カラムの設定

en: Row
ja: 行

en: Row settings
ja: 行の設定

en: Canvas
ja: カンバス

en: Administrative title
ja: 管理用タイトル

en: Administrative description
ja: 管理用の説明

en: Show layout designer
ja: レイアウトデザイナーを表示

en: Remove column
ja: カラムの削除

en: Add row to top
ja: 行をトップに追加

en: Add row to bottom
ja: 行をボトムに追加

en: Remove row
ja: 行の削除

en: Add column
ja: カラムの追加

en: Add column to left
ja: カラムを左に追加

en: Add column to right
ja: カラムを右に追加

en: Region settings
ja: リージョンの設定

en: Remove region
ja: リージョンの削除

en: Invalid item id.
ja: 不適切なアイテムIDです。

en: Configure column
ja: カラムの設定

en: Configure row
ja: 行の設定

en: Configure region
ja: リージョンの設定

en: Region title
ja: リージョンのタイトル

en: Hide layout designer
ja: レイアウトデザイナーを非表示

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
ja: これは管理インターフェイス中で簡単に識別できるように表示されます。

en: Row class
ja: 行のクラス

en: Add default classes
ja: デフォルトのクラスを追加
