Panels Bootstrap Layout Builder (7.x-3.0) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Center
pt: Central

en: Category
pt: Categoria

en: Add container
pt: Nova categoria

en: Save
pt: Salvar

en: Region
pt: Região

en: Error
pt: Erro

en: CSS class
pt: Classe CSS

en: Contains
pt: Contendo

en: Class
pt: Classe

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
pt: Nomes devem conter apenas letras, números e underscores.

en: Miscellaneous
pt: Variados

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Add row
pt: Adicionar linha

en: Column
pt: Coluna

en: Regions
pt: Regiões

en: Add region
pt: Adicionar região

en: Column settings
pt: Configuração das colunas

en: Row
pt: Linha

en: Row settings
pt: Configurações de linha

en: Canvas
pt: Tela

en: Administrative title
pt: Título administrativo

en: Administrative description
pt: Descrição administrativa

en: Show layout designer
pt: Mostrar editor de layout

en: Remove column
pt: Remover coluna

en: Add row to top
pt: Adicionar linha acima

en: Add row to bottom
pt: Adicionar linha ao final

en: Remove row
pt: Remover linha

en: Add column
pt: Adicionar coluna

en: Add column to left
pt: Adicionar coluna a esquerda

en: Add column to right
pt: Adicionar coluna à direita

en: Region settings
pt: Configurações de região

en: Remove region
pt: Remover região

en: Invalid item id.
pt: Id de item inválido.

en: Configure column
pt: Configurar coluna

en: Configure row
pt: Configurar linha

en: Configure region
pt: Configurar região

en: Region title
pt: Titulo da região

en: Hide layout designer
pt: Esconder interface de criação de layout

en: Region class
pt: Classe da região

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pt: Isto irá aparecer na interface administrativa para ser facilmente identificado.

en: Builders
pt: Construtores

en: Reuse layout
pt: Reusar layout

en: Canvas settings
pt: Configurações de Canvas

en: Column class
pt: Classe da coluna

en: Row class
pt: Classe da linha

en: Add default classes
pt: Adicionar classes padrão
