Panels Bootstrap Layout Builder (7.x-3.1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Center
it: Centro

en: Container
it: Contenitore

en: Category
it: Categoria

en: Add container
it: Aggiungi un contenitore

en: Save
it: Salva

en: Region
it: Regione

en: Error
it: Errore

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Contains
it: Contiene

en: Class
it: Classe

en: Exists
it: Esiste

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Add row
it: Aggiungi riga

en: Column
it: Colonna

en: Row
it: Riga

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Administrative description
it: Descrizione per l'amministratore

en: Remove row
it: Elimina riga

en: Region settings
it: Impostazioni regione

en: Row class
it: Classe della riga

en: Add default classes
it: Aggiungi classi predefinite
