Panels Bootstrap Layout Builder (7.x-3.1) - en to ru translation catalogue (52 entries)

en: Center
ru: Центр

en: Container
ru: Контейнер

en: Category
ru: Категория

en: Add container
ru: Добавить контейнер

en: Save
ru: Сохранить

en: Region
ru: Область

en: Error
ru: Ошибка

en: CSS class
ru: CSS-класс

en: Contains
ru: Содержит

en: Class
ru: Класс

en: Exists
ru: Существует

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
ru: Имя должно содержать только латинские буквы, цифры и знак подчёркивания.

en: Miscellaneous
ru: Разное

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Add row
ru: Добавить строку

en: Column
ru: Колонка

en: Regions
ru: Области

en: Add region
ru: Добавить область

en: Column settings
ru: Настройки колонки

en: Row
ru: Строка

en: Row settings
ru: Настройки строки

en: Canvas
ru: Канва

en: CSS Class
ru: CSS Класс

en: Administrative title
ru: Административный заголовок

en: Administrative description
ru: Административное описание

en: Show layout designer
ru: Перейти в редактор макета

en: Remove column
ru: Удалить колонку

en: Add row to top
ru: Добавить строку сверху

en: Add row to bottom
ru: Добавить строку снизу

en: Remove row
ru: Удалить строку

en: Add column
ru: Добавить колонку

en: Add column to left
ru: Добавить колонку слева

en: Add column to right
ru: Добавить колонку справа

en: Region settings
ru: Настройки области

en: Remove region
ru: Удалить область

en: Configure row
ru: Настройки ряда

en: Configure region
ru: Настроить область

en: Region title
ru: Название области

en: Region class
ru: Класс области

en: Remove container
ru: Удалить контейнер

en: Wrapper
ru: Обёртка

en: You must choose a machine name.
ru: Необходимо выбрать машинное имя.

en: Grid Size
ru: Размер сетки

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
ru: Это будет отображаться в интерфейсе администратора, чтобы легко идентифицировать.

en: Builders
ru: Конструктор

en: Reuse layout
ru: Повторить макет

en: Canvas settings
ru: Настройки канвы

en: Column class
ru: Класс колонки

en: Row class
ru: Класс строки

en: Save this layout for reuse
ru: Сохранить данный макет для повторного использования

en: That name is used by another layout: @layout
ru: Это имя используется другим макетом: @layout

en: Add default classes
ru: Добавить классы по умолчанию
