Panels Content Cache (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Node types
fr: Types de nœuds

en: Granularity
fr: Granularité

en: Lifetime
fr: Durée de vie

en: Context
fr: Contexte

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
fr: Si des "arguments" sont sélectionnés, ce contenu sera en cache argument par argument pour tout l'affichage ; si des "contextes" sont sélectionnés, ce contenu sera mis en cache par contexte unique dans le volet ou l'affichage ; si "aucun" est sélectionné, il n'y aura qu'un cache global pour ce volet.
