Panels Content Cache (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: None
ja: なし

en: Panels
ja: パネル

en: Node types
ja: ノードタイプ

en: Arguments
ja: 引数

en: Granularity
ja: 処理単位

en: Lifetime
ja: 有効期間

en: Menus
ja: メニュー

en: Context
ja: コンテキスト

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
ja: 「引数」が選択されていれば、引数ごとにディスプレイ全体をキャッシュします。「コンテクスト」が選択されていれば、ペインやディスプレイのコンテクストそれぞれをキャッシュします。「なし」であれば、ペインのキャッシュはひとつだけとなります。
