Panels Content Cache (7.x-1.1) - en to es translation catalogue (7 entries)

en: Panels
es: Paneles

en: Node types
es: Tipos de nodo

en: Arguments
es: Argumentos

en: Granularity
es: Nivel de detalle

en: Lifetime
es: Periodo de vida

en: Context
es: Contexto

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
es: Si se selecciona "argumentos", este contenido se pondrá en la caché para cada argumento individual de toda la presentación. Si se selecciona "contextos", este contenido se pondrá en la caché para cada contexto en el panel o presentación. Si se selecciona "ninguno" sólo habrá una caché para este panel.
