Panels Content Cache (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: Panels
pl: Panele

en: Node types
pl: Rodzaje zawartości

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Lifetime
pl: Czas życia

en: Context
pl: Kontekst

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
pl: Jeśli wybrane są "argumenty" zawartość będzie zapisywana w pamięci podręcznej indywidualnie dla każdego argumentu dla widoku. Jeśli wybrany jest "kontekst", zawartość będzie zapisywana w pamięci podręcznej indywidualnie dla każdego kontekstu panelu lub widoku. Jeśli wybrane jest "brak" będzie jedna pamięć podręczna dla panelu.
