Panels Content Cache (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: Node types
hu: Tartalomtípusok

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Granularity
hu: Finomság

en: Lifetime
hu: Élettartam

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
hu: Ha az „argumentumok” van kiválasztva, ez a tartalom egyedi argumentumonként lesz gyorsítótárazva az egész oldalhoz; ha a „környezetek” van kiválasztva, ez a tartalom egyedi környezetként lesz gyorsítótárazva a táblában vagy az oldalban; ha „egyik sem” akkor csak egy gyorsítótár lesz alkalmazva ehhez a táblához.
