Panels Content Cache (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (7 entries)

en: Panels
uk: Панелі

en: Node types
uk: Типи матеріалів

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Granularity
uk: Точність

en: Lifetime
uk: Час життя

en: Context
uk: Контекст

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
uk: Якщо обрано "аргументи", тоді цей вміст буде кешуватися окремо для кожного особливого аргументу, що стосується всього відображення; якщо  обрано "контексти" - цей вміст буде окремо для кожного унікального контексту в фрагменті або відображенні; якщо "немає" - тоді для цієї панелі буде один єдиний кеш.
