Panels Extra Layouts (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: footer
de: Fußzeile

en: header
de: Kopfzeile

en: Top
de: Oben

en: Left side
de: Linke Spalte

en: Middle column
de: Mittlere Spalte

en: Right side
de: Rechte Spalte

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: left
de: links

en: right
de: rechts

en: Footer left
de: Linke Fußzeile

en: Footer right
de: Rechte Fusszeile

en: Middle
de: Mitte

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Top middle
de: Oben Mitte

en: Top left
de: Oben links

en: Top right
de: Oben rechts

en: Bottom right
de: Unten rechts

en: Bottom left
de: Unten links

en: Left column
de: Linke Spalte

en: Right column
de: Rechte Spalte

en: Bottom center
de: Unten zentriert

en: Header right
de: Kopfzeile rechts

en: Footer center
de: Mittlere Fußzeile

en: Columns: 3
de: Spalten: 3

en: Columns: 2
de: Spalten: 2

en: Additional layouts for the Panels module.
de: Zusätzliche Layouts für das Panel Modul.

en: Three column 44/35/21 stacked
de: Drei Spalten 44/35/21 gestapelt

en: Two column 63/37 stacked
de: Zwei Spalten 63/37 gestapelt

en: Two column 77/23 stacked
de: Zwei Spalten 77/23 gestapelt

en: Adaptive: 4x4 - 3x3
de: Adaptiv: 4x4 - 3x3

en: Adaptive: 3x3 - 4x4
de: Adaptiv: 3x3 - 4x4

en: Three column 7/62/31
de: Drei Spalten 7/62/31

en: Two column 30/70 stacked
de: Zwei Spalten 30/70 gestapelt

en: Two column 70/30 stacked
de: Zwei Spalten 70/30 gestapelt
