Panels Extras (7.x-1.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Node
fr: Nœud

en: Term
fr: Terme

en: Show home page link in breadcrumb
fr: Afficher le lien vers la page d'accueil dans le fil d'Ariane.

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
fr: Ajouter le séparateur à la fin du fil d'Ariane

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
fr: Texte uniquement. N'oubliez pas les espaces.

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
fr: Utile quand le fil d'Ariane est placé juste avant le titre.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
fr: Ajouter le titre du contenu à la fin du fil d'Ariane

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
fr: Utile quand le fil d'Ariane n'est pas placé juste avant le titre.

en: Breadcrumb Separator
fr: Séparateur de fil d'Ariane

en: Parent item:
fr: Element parent :

en: <em>The menu selected by the page</em> can be customized on the <a href="!url">Menu block settings page</a>.
fr: <em>Le menu sélectionné par la page</em> peut-être configuré sur la <a href="!url">page de réglages de Menu block</a>.

en: Fixed parent item
fr: Élément parent fixe
