Panels PHP (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Edit
da: Redigér

en: Category
da: Kategori

en: Custom
da: Tilpasset

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Machine name
da: Internt navn

en: Administrative title
da: Administrativ titel

en: Administrative description
da: Administrativ beskrivelse

en: Name is required.
da: Navnet er påkrævet.

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
da: Denne titel bruges til administrativ identifikation af denne pane. Hvis den er tom bruges standardtitlen.

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
da: Hvilken kategori dette indhold skal optræde i. Hvis feltet er tomt bruges kategorien "Diverse".

en: Missing/deleted content
da: Manglende/slettet indhold

en: Make this content reusable
da: Gør det muligt at genbruge dette indhold

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
da: Indholdets maskinlæsbare navn. Det skal være unikt og må kun indeholde alfanumeriske tegn og understregninger. Du kan ikke ændre denne værdi på et senere tidspunkt.

en: A description of what this content is, does or is for, for administrative use.
da: En beskrivelse af hvad dette indhold gør, eller hvem det er for, til administrativt brug.

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
da: Navnet kan kun bestå af små bogstaver, understregninger og tal.

en: Content with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
da: Der findes allerede indhold med dette navn. Vælg venligst et andet navn eller slet det eksisterende element før du opretter et nyt.

en: Configure content pane
da: Tilpas content pane

en: Configure this pane in administer >> structure >> custom content panes
da: Tilpas denne pane under administration >> struktur  >> brugerdefinerede content panes
