Panels PHP (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Edit
fr: Modifier

en: Category
fr: Catégorie

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Miscellaneous
fr: Divers

en: Machine name
fr: Nom système

en: Administrative title
fr: Titre pour l'administration

en: Administrative description
fr: Description pour l'administration

en: Name is required.
fr: Le nom est obligatoire.

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
fr: La catégorie dans laquelle ce contenu doit apparaître. Si laissé vide, la catégorie sera "Divers".

en: Missing/deleted content
fr: Contenu manquant/supprimé

en: Make this content reusable
fr: Rendre ce contenu réutilisable

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
fr: Le nom système de ce contexte. Il doit être unique, et ne peut contenir que des caractères alpha-numériques et des caractères de soulignement. Une fois créé, vous ne pourrez pas changer ce nom.

en: Configure content pane
fr: Configurer le volet de contenu
