Panels PHP (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Category
hu: Kategória

en: Custom
hu: Egyéni

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: Name is required.
hu: A név megadása szükséges.

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
hu: A cím adminisztratív célból lesz használva a tábla azonosításához. Ha üres, akkor a rendes cím lesz használva.

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
hu: A kategória, ahol a tartalomnak meg kell jelennie. Üresen hagyva a kategória „Egyéb” lesz.

en: Missing/deleted content
hu: Hiányzó/törölt tartalom

en: Make this content reusable
hu: Tartalom újrahasznosíthatóvá tétele

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: A tartalom gépi neve. Ennek egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzás jelet tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, akkor már nem lehet megváltoztatni!

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
hu: A név csak kisbetűket, aláhúzást és számokat tartalmazhat.

en: Configure content pane
hu: Tartalomtábla beállítása
