Panopoly (7.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (663 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Next
oc: Seguent

en: Pages
oc: Paginas

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: enable
oc: activar

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Administer
oc: Administrar

en: Suffix
oc: Sufix

en: approve
oc: Aprovar

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Operacions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: content
oc: contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Replies
oc: Responsas

en: Closed
oc: Tampat

en: yes
oc: òc

en: List
oc: Far la lista

en: Subject
oc: Subjècte

en: Actions
oc: Accions

en: disabled
oc: desactivat

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Ne saber mai

en: more
oc: mai

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: footer
oc: pè de pagina

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: Action
oc: Accion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Home page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Categories
oc: Categorias

en: view
oc: veire

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File
oc: Fichièr

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recèrca

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Cap

en: Display settings
oc: Paramètres de visualizacion

en: default
oc: defaut

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Number
oc: Nombre

en: Password
oc: Senhal

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Variable
oc: Variabla

en: Link
oc: Ligam

en: Center
oc: Centre

en: Hierarchy
oc: Ierarquia

en: Required
oc: Requesit

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de classificacion

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Node ID
oc: Identificant de nosèl

en: Field
oc: Camp

en: header
oc: entèsta

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: username
oc: nom d'utilizaire

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Open
oc: Dobèrt

en: Top
oc: Part superior

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Core
oc: Còr

en: Time
oc: Ora

en: Add
oc: Afegeix

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Modules
oc: Moduls

en: Clear index
oc: Voidar l'indèx

en: Refresh
oc: Refresca

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Display
oc: Mòstra

en: Menu
oc: Menú

en: Advanced settings
oc: Configuracion avançada

en: results
oc: resultats

en: search
oc: recercar

en: Teaser
oc: Resumit

en: Add item
oc: Apondre un element

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Picture
oc: Retrach

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: file
oc: fichièr

en: status
oc: estatut

en: User ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Contact
oc: Contacte

en: no
oc: non

en: Created
oc: Creat

en: Node
oc: Nosèl

en: Create
oc: Crear

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: Menu item
oc: Element de menú

en: The name of the menu.
oc: Lo nom del menut.

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: All
oc: Totes / Totas

en: Active
oc: Actiu

en: Submit @name
oc: Sometre @name

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de la data

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Add block
oc: Apondre un blòt

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Page
oc: Pagina

en: Bottom
oc: Part inferior

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de la taxonomia

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: Never
oc: Pas jamai

en: Header
oc: Entèsta

en: Left sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Right sidebar
oc: Barra laterala de drecha

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Inline
oc: Dins

en: Selected
oc: Seleccionat

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Custom
oc: Personalizat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Revision ID
oc: ID de la revision

en: Comment
oc: Comentari

en: Comment ID
oc: ID del comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Signature
oc: Signatura

en: Filter
oc: Filtre

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Poll duration
oc: Durada del sondatge

en: Poll votes
oc: Vòtes de l'enquèsta

en: File ID
oc: ID del fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: ID del vocabulari

en: Term ID
oc: ID del tèrme

en: Term name
oc: Nom del tèrme

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Fields
oc: Camps

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Count
oc: Descompte

en: Overridden
oc: Espotit

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Mode
oc: Mòde

en: Warning
oc: Avertiment

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Items
oc: Elements

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: %time ago
oc: I a %time

en: Performance
oc: Performància

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Medium
oc: Mejan

en: Media
oc: Mèdia

en: Sortable
oc: Classable

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Caching
oc: Emmagazinament en memòria en escondedor

en: Month
oc: Mes

en: System
oc: Sistèma

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Owner
oc: Proprietari

en: Method
oc: Mètode

en: Recent posts
oc: Darrièras contribucions

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: Configuration
oc: Configuracion

en: !time ago
oc: I a !time

en: Other
oc: Autre

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: access content
oc: accedir al contengut

en: Role
oc: Ròtle

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: String
oc: Cadena

en: Users
oc: Utilizaires

en: Referrer
oc: Referent

en: Filtered text (user selects input format)
oc: Tèxte filtrat (l'utilizaire causís lo format d'entrada)

en: Maximum length
oc: Longitud maximala

en: Create content
oc: Crear un contengut

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Anonymous
oc: Anonime

en: Default Views
oc: Vistas per defaut

en: Empty text
oc: Tèxte de pagina void

en: Filters
oc: Filtres

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Order
oc: Òrdre

en: Recent comments
oc: Darrièrs comentaris

en: Integer
oc: Entièr

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Allow users to choose default
oc: Autorizar los utilizaires a causir un editor per defaut

en: Editor appearance
oc: Aparéncia de l'editor

en: Path location
oc: Camin

en: Enable resizing button
oc: Activar lo boton de redimensionament

en: Preformatted
oc: Tèxte preformatat

en: Remove linebreaks
oc: Suprimir los sauts en fin de linha

en: Apply source formatting
oc: Reformatar lo còde

en: CSS path
oc: Camin de la CSS

en: Profile
oc: Perfil

en: Term description
oc: Descripcion del tèrme

en: Save settings
oc: Salvar los reglatges

en: Operation
oc: Operacion

en: reply
oc: respondre

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Logout
oc: Sortir

en: Sort by
oc: Triar per

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Authoring information
oc: Informacion de redaccion

en: Hidden
oc: Amagat

en: Show
oc: Afichar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Picatz una pagina per linha jos la forma de camins Drupal. Lo caractèr « * » es un passapertot. Picatz per exemple %blog per la pagina dels blogs e %blog-wildcard per cada blog personal. %front es la pagina d'acuèlh.

en: Edit term
oc: Modificar lo tèrme

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: update
oc: metre a jorn

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Source
oc: Font

en: Undo
oc: Anullar

en: Member for
oc: Membre dempuèi

en: No users available.
oc: Cap d'utilizaire pas disponible.

en: Search results
oc: Resultats de la recèrca

en: Your search yielded no results
oc: Vòstra recèrca a pas balhat cap de resultat

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Languages
oc: Lengas

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Map type
oc: Tipe de mapa

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: None.
oc: Pas cap.

en: Revert
oc: Tornar

en: Empty
oc: Void

en: Greater than
oc: Superior

en: Less than
oc: Inferior

en: any
oc: totes

en: views
oc: vistas

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

en: Blocked
oc: Blocat

en: open
oc: dobèrt

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: Parent terms
oc: Tèrmes parents

en: Books
oc: Libres

en: revert
oc: tornar

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: Link color
oc: Color dels ligams

en: options
oc: opcions

en: Date created
oc: Data creada

en: Standard
oc: Estàndard

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Menu settings
oc: Paramètres del menú

en: Color scheme
oc: Esquèma de color

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: New comments
oc: Nous comentaris

en: Themes
oc: Tèmas

en: Read only
oc: Lectura unicament

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: disable
oc: desactivar

en: Slogan
oc: Eslogan

en: Apply
oc: Aplicar

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Picatz los tèrmes que volètz recercar.

en: Information
oc: Informacion

en: Blocks
oc: Blòts

en: The block has been created.
oc: Lo blòt es estat creat.

en: Menus
oc: Menús

en: Above
oc: A sobre

en: @min and @max
oc: @min e @max

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Remove field
oc: Suprimir un camp

en: Used in
oc: Usat a

en: Index
oc: Indèx

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Permission
oc: Drech d'accès

en: Hide
oc: Amagar

en: Menu name
oc: Nom del menú

en: URL path settings
oc: Paramètres del camin d'URL

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Space
oc: Espaci

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Resize
oc: Redimensionar

en: Loading
oc: Cargament

en: Rearrange
oc: Reordenar

en: No comments available.
oc: Cap de comentari pas disponible.

en: ok
oc: d'acòrdi

en: empty
oc: void

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: Aggregator
oc: Agregador

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
oc: L'URL '%url' es invalida. Entratz una URL completa, de la forma 'http ://www.example.com/feed.xml'.

en: Context
oc: Contèxte

en: Book navigation
oc: Navigacion de libre

en: !a comments per page
oc: !a commentaris per pagina

en: Taxonomy vocabulary
oc: Vocabulari de taxinomia

en: Remove this item
oc: Suprimir aqueste element

en: Enter the module name to export code to.
oc: Picatz lo nom del modul cap al qual cal exportar lo còde

en: Top level book
oc: Libre del pus naut nivèl

en: Featured
oc: Distintiu

en: Machine name
oc: Nom maquina

en: Print
oc: Impression

en: Locked
oc: Bloquejat

en: Node count
oc: Comptador de nodes

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: Add new field
oc: Apondre un camp novèl

en: Search content
oc: Recercar dins lo contengut

en: Number of views
oc: Nombre de lecturas

en: Or
oc: O

en: Cut
oc: Copar

en: Paste
oc: pEGAR

en: Ordered list
oc: Lista ordenada

en: Unordered list
oc: Lista pas ordenada

en: About
oc: A prepaus

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: Column
oc: Colomna

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: sort by @s
oc: triar per @s

en: and
oc: e

en: Parent comment
oc: Comentari parent

en: Author's website
oc: Site internet de l'autor

en: field
oc: camp

en: Week @week
oc: Setmana @week

en: Time ago
oc: I a

en: Create @name
oc: Crear '@name'

en: @type %title has been deleted.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat suprimit.

en: Not enabled
oc: Pas activat

en: Effect
oc: Efecte

en: The language the content is in.
oc: Lenga de redaccion del contengut.

en: edit order and titles
oc: modificar l'òrdre e los títols

en: User account
oc: Compte d'utilizaire

en: Acronym
oc: Acronime

en: Title only
oc: Títol solament

en: Custom format
oc: Format d'entrada personalizat

en: Example:
oc: Exemple :

en: !group: !field
oc: !group : !field

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
oc: Error : lo gestionari per @table > @field existís pas !

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Run cron
oc: Aviar lo tractament regular (cron)

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
oc: Lo fichièr %file a pas pogut èsser enregistrat. Una error desconeguda s'es producha.

en: The specified file %name could not be uploaded.
oc: Se pòt pas carregat lo fichièr especificat %name.

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Secondary tabs
oc: Onglets segundaris

en: Decimal point
oc: Punt decimal

en: Book outline
oc: Estructura del libre

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: Citation
oc: Citacion

en: Comma
oc: Coma

en: Uses
oc: Usatges

en: Users who have created accounts on your site.
oc: Utilizaires qu'an creat un compte sus vòstre site.

en: !group: !title
oc: !group : !title

en: !=
oc: >=

en: not empty
oc: pas void

en: Default image
oc: Image predefinida

en: Theming information
oc: Informacions de tèma

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Posted in
oc: Postat sus

en: Use default RSS settings
oc: Utilizar lo parametratge RSS per defaut

en: Title plus teaser
oc: Títol e resumit

en: Front page feed
oc: Flux de la pagina d'acuèlh

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: The MIME type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: Filter settings
oc: Paramètres del filtre

en: You do not have any administrative items.
oc: Avètz pas accès a cap de pagina d'administracion.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
oc: Un o mantun problèma es estat detectat dins vòstra installacion de Drupal. Verificatz lo <a href="@status">tablèu de bòrd</a> per mai d'informacion.

en: Localization
oc: Traduccion

en: Per user
oc: Per utilizaire

en: Per user per page
oc: Per utilizaire per pagina

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Not installed.
oc: Pas installat.

en: No fields available.
oc: Cap de camp pas disponible.

en: Alias: @alias
oc: Aliàs : @alias

en: No alias
oc: Pas cap d'aliàs

en: Edit link
oc: Ligam d'edicion

en: Basic options
oc: Opcions de basa

en: Enabled by default
oc: Activat per defaut

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
oc: Ont afichar lo camin dels elements HTML (per exemple <code>body > table > tr > td</code>).

en: Editor default CSS
oc: CSS per defaut de l'Editor

en: No editor
oc: Pas cap d'editor

en: Installation instructions
oc: Instruccions d'installacion

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo perfil per %name ?

en: Disable rich-text
oc: Desactivar lo tèxte ric

en: Enable rich-text
oc: Activar lo tèxte ric

en: Remove format
oc: Suprimir lo formatatge

en: Font style
oc: Estil de la poliça

en: Auto save
oc: Enregistrament automatic

en: Context menu
oc: Menut contextual

en: Paste text
oc: Pegar lo tèxte

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: Inserted
oc: Inserit

en: Create customized lists and queries from your database.
oc: Creatz las listas e requèstas personalizadas a partir de vòstra banca de donadas.

en: Hide view / Page not found (404)
oc: Amagar la vista / Pagina pas trobada (404)

en: If checked, true will be displayed as false.
oc: S'aquesta opcion es marcada, Verai apareisserà coma Fals.

en: If checked, the number will be rounded.
oc: S'aquesta opcion es marcada, lo nombre serà arredondit.

en: And
oc: E

en: View description
oc: Descripcion de la vista

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
oc: Sètz segur que volètz far petar lo varrolh sus la vista %name ?

en: Click on an item to edit that item's details.
oc: Clicatz sus un element per modificar sos detalhs.

en: Change settings for this style
oc: Modificar los paramètres per aqueste estil

en: Disable views data caching
oc: Desactivar la mesa en escondedor de las donadas Views

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas unas aprèp las autras.

en: Displays rows in a table.
oc: Afichar las linhas dins un tablèu.

en: The title of the comment.
oc: Lo títol del comentari.

en: Parent CID
oc: Identificant del comentari parent

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: Comment count
oc: Comptador de comentaris

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
oc: L'informacion la mai recenta entre lo darrièr comentari publicat e la data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: User posted or commented
oc: Publicat o comentat per l'utilizaire

en: The title of the node.
oc: Lo títol del node.

en: The date the node was posted.
oc: La data de publicacion del node.

en: Published or admin
oc: Publicat o admin

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Has new content
oc: Presenta de contenguts novèls

en: Poll
oc: Sondatge

en: Search Terms
oc: Tèrmes de recèrca

en: Views today
oc: Visualizacions d'uèi

en: Stores site access information.
oc: Enregistra las informacions relativas a l'accès al site.

en: Title of page visited.
oc: Títol de la pagina consultada.

en: Source translation
oc: Traduccion de la font

en: Versions of content in different languages.
oc: Versions del contengut dins mantuna lenga.

en: The user ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: The user's picture, if allowed.
oc: Retrach de l'utilizaire, se autorizat.

en: User ID from URL
oc: Identificant d'utilizaire dins l'URL

en: No user
oc: Pas cap d'utilizaire

en: contact
oc: contacte

en: No vocabulary
oc: Pas cap de vocabulari

en: To the user
oc: Cap a l'utilizaire

en: Enter a comma separated list of user names.
oc: Picatz una lista de noms d'utilizaires separats per de virgulas.

en: Theming information (display)
oc: Informacions de tèma (afichatge)

en: theming information
oc: informacions de tèma

en: This display has no theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma

en: Theming information (style)
oc: Informacions de tèma (estil)

en: This display has no style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil

en: Theming information (row style)
oc: Informacions de tèma (estil de linha)

en: This display has no row style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil de linha

en: Block admin description
oc: Descripcion per l'administracion dels blòts

en: Change settings for the parent menu
oc: Cambiar los paramètres pel menut parent

en: Menu tab
oc: Onglet de menut

en: Default menu tab
oc: Onglet de menut per defaut

en: Default tab options
oc: Opcions d'onglet per defaut

en: Title is required for this menu type.
oc: Lo títol es obligatòri per aqueste tipe de contengut

en: RSS description
oc: Descripcion RSS

en: ‹‹
oc: ‹‹‹‹

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: Fieldset
oc: Grop de camps

en: Machine-readable name
oc: Nom maquina

en: Contact form
oc: Formulari de contacte

en: Blue Lagoon (default)
oc: Llacuna blava (predefinit)

en: Header top
oc: Naut de l'entèsta

en: Header bottom
oc: Bas de l'entèsta

en: Allowed HTML tags: @tags
oc: Tags HTML autorizats  : @tags

en: Ampersand
oc: E comercial

en: HTML filter
oc: filtre HTML

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
oc: La lenga per defaut d'aquel compte pels corrièrs electronics, e la lenga preferida de presentacion del site.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, numèros, e subratllats.

en: Edit field
oc: Modificar lo camp

en: Delete field
oc: Suprimir lo camp

en: Search form
oc: Formulari de recèrca

en: Popular content
oc: Contengut popular

en: Date and time
oc: Data e ora

en: -1 (Unlimited)
oc: -1 (sens limit)

en: PHP memory limit
oc: Limit de memòria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
oc: Considereu la possibilitat d'aumentar la memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors pendent lo processus d'installacion.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
oc: Considereu la possibilitat d'aumentar vòstra memòria limit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors pendent lo procés d'actualizacion.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
oc: Depenent de vòstra configuracion, Drupal pot executar-se amb lo limit de memòria de PHP %memory_limit. No obstant, en alguns casos es recomana un limit de memòria de PHP %memory_minimum_limit o superior, especialment si vòstre site web utiliza moduls propis o contribuïts addicionals.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
oc: Aumentatz lo limit de memòria editant lo paramètre <em>memory_limit</em> en lo fichièr %configuration-file i reinicieu lo servidor web (o contactatz l'administrator del sistèma o alara amb vòstre provesidor d'hostatge per recebre d'ajuda).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
oc: Contactatz l'administrator o alara lo provesidor d'hostatge per recebre d'ajuda de com aumentar lo limit de memòria de PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
oc: Consultatz <a href="@url">los prerequesits de Drupal</a> per mai d'entresenhas.

en: Content translation
oc: Traduccion del contengut

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: The name of the site.
oc: Lo nom del site.

en: Region settings
oc: Paramètres de la region

en: Content type name
oc: Nom del tipe de contengut

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: %name must be an integer.
oc: %name deu èsser un entièr.

en: %name must be a positive integer.
oc: %name deu èsser un entièr positiu.

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Sidebar first
oc: Primièra barra laterala

en: Secondary menu
oc: Menú segondari

en: Private files
oc: Fichièrs privats

en: Other blocks
oc: Autres blòts

en: The unique ID of the comment.
oc: L'identificant (ID) unic del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
oc: L'adreça IP de l'ordenador dempuèi lo qual lo comentari es estat mandat.

en: The name left by the comment author.
oc: Lo nom daissat per l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
oc: L'adreça de corrièr electronic daissada per l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh Web daissada per l'autor del comentari.

en: The URL of the comment.
oc: L'URL del comentari.

en: Edit URL
oc: Modificar l'URL

en: The URL of the comment's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del comentari.

en: The date the comment was posted.
oc: La data a la quala se mandèt lo comentari.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
oc: Lo parent del comentari, se lo fial de discussion dels comentaris es actiu.

en: The node the comment was posted to.
oc: Lo nosèl sul qual se mandèt lo comentaris.

en: The number of comments posted on a node.
oc: Lo nombre de comentaris mandats a un nosèl.

en: New comment count
oc: Comptatge dels comentaris novèls

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
oc: Lo nombre de comentaris mandats a un nosèl dempuèi lo darrièr còp que lo lector l'a afichat.

en: The type of the node.
oc: Lo tipe del nosèl.

en: The language the node is written in.
oc: La lenga dins la quala es escrich lo nosèl.

en: The URL of the node.
oc: L'URL del nosèl.

en: The URL of the node's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del nosèl.

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: The date the node was most recently updated.
oc: La data a la quala lo nosèl es estat lo pus recentament mes a jorn.

en: The author of the node.
oc: L'autor del nosèl.

en: Poll winner
oc: Ganhant del sondatge

en: The winning poll answer.
oc: La resposta ganhanta del sondatge.

en: Poll winner votes
oc: Vòtes del ganhant del sondatge

en: The number of votes received by the winning poll answer.
oc: Lo nombre de vòtes recebut per la responsa ganhanta del sondatge.

en: Poll winner percent
oc: Percentatge dels vòtes en favor del ganhant del sondatge

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
oc: Lo percentatge de vòtes recebuts la responsa ganhanta del sondatge.

en: The number of visitors who have read the node.
oc: Lo nombre de visitaires qu'an legit lo nosèl.

en: The number of visitors who have read the node today.
oc: Lo nombre de visitaires qu'an legit lo nosèl uèi.

en: Last view
oc: Darrièra consultacion

en: The date on which a visitor last read the node.
oc: La data a la quala un visitaire a legit lo nosèl en darrièr.

en: The slogan of the site.
oc: L'eslogan del site.

en: The administrative email address for the site.
oc: L'adreça administrativa de corrièr electronic del site.

en: The URL of the site's front page.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh del site.

en: Login page
oc: Pagina de connexion

en: The URL of the site's login page.
oc: La URL de la pagina de connexion del site.

en: The unique ID of the uploaded file.
oc: L'identificant (ID) unic del fichièr transferit.

en: The name of the file on disk.
oc: Lo nom del fichièr sul disc.

en: The size of the file, in kilobytes.
oc: La mida del fitxer, en kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
oc: L'URL del fichièr accessible dempuèi lo web.

en: The date the file was most recently changed.
oc: La data de modificacion del fichièr la mai recenta.

en: The user who originally uploaded the file.
oc: L'utilizaire qu'a inicialament transferit lo fichièr.

en: The unique ID of the taxonomy term.
oc: L'identificant (ID) unic del tèrme de taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
oc: La descripcion opcionala del tèrme de taxonomia.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
oc: Lo nombre de nosèls etiquetats amb lo tèrme de taxonomia.

en: The URL of the taxonomy term.
oc: L'URL del tèrme de taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
oc: Lo vocabulari al qual aparten lo tèrme de taxonomia.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
oc: L'identificant (ID) unic del vocabulari de taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nom del vocabulari de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
oc: La descripcion opcionala del vocabulari de taxonomia.

en: Term count
oc: Nombre de tèrmes

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nombre de tèrmes qu'apartenon al vocabulari de taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
oc: L'identificant (ID) unic del compte d'utilizaire.

en: The login name of the user account.
oc: Lo nom de connexion del compte de l'utilizaire.

en: The email address of the user account.
oc: L'adreça de corrièr electronic del compte d'utilizaire.

en: The URL of the account profile page.
oc: L'URL de la pagina del perfil del compte.

en: The date the user last logged in to the site.
oc: La data de la darrièra connexion de l'utilizaire sul site.

en: The date the user account was created.
oc: La data de la darrièra connexion de l'utilizaire sul site.

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Upload destination
oc: Destí de les càrregues

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
oc: Seleccionatz ont volètz emmagazinar los fichièrs finals. L'emmagazinament de fichièrs privats a una sobrecàrrega significant respecte los fichièrs public, mas permet l'accès restringit als fichièrs d'aqueste camp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
oc: Subdorsièr opcional, dins lo destí de les càrregues, ont s'emmagazinaran los fichièrs. No inclogueu les barres de l'inici ni del final.

en: Text formats
oc: Formats de tèxte

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
oc: Se es pas carrega cap imatge, al visualizar lo contengut es aficharà aquesta.

en: Image styles
oc: Estils d'images

en: manage display
oc: gerís la presentacion

en: <em>Edit @type</em> @title
oc: Modificar @title (@type)

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
oc: Proporcioneu una explicacion dels canvis que sètz fent. Aquò ajudarà a d'autres autors a entendre vòstras motivacions.

en: Full content
oc: Contengut integral

en: Searched %type for %keys.
oc: Recercat %type per %keys.

en: Requires: !module-list
oc: Requesís : !module-list

en: Required by: !module-list
oc: Requesit per : !module-list

en: Public files
oc: Fichièrs publics

en: Installing updates
oc: Installacion de las mesas a jorn

en: Preparing to update your site
oc: Preparacion de la mesa a jorn de vòstre site

en: Downloading updates failed:
oc: Fracàs del telecargament de las mesas a jorn :

en: Updates downloaded successfully.
oc: Las mesas a jorn son estadas telecargadas corrèctament.

en: Fatal error trying to download.
oc: Error fatala en ensajant de telecargar.

en: Downloading %project
oc: Telecargament de %project

en: Failed to download %project from %url
oc: La telecargament de %project dempuèi %url a fracassat

en: Update manager
oc: Gestionari de mesas a jorn

en: Fixed width
oc: Largor fixa

en: Image style
oc: Estil de l'imatge

en: Footer first column
oc: Primièra colomna del pè de pagina

en: Footer second column
oc: Segonga colomna del pè de pagina

en: Footer third column
oc: Tresena colomna del pè de pagina

en: Footer fourth column
oc: Quatrena colomna del pè de pagina

en: Highlighted
oc: Destacat

en: Sidebar second
oc: Segona barra lateral

en: Triptych first
oc: Tríptic primer

en: Triptych middle
oc: Tríptic central

en: Triptych last
oc: Tríptic darrer

en: Main background
oc: Fons principal

en: Sidebar background
oc: Fons de la barra lateral

en: Sidebar borders
oc: Vores de les barres lateral

en: Footer background
oc: Fons del peu

en: Plum
oc: Pruna

en: Title and slogan
oc: Títol e eslogan

en: Firehouse
oc: Parc de bombers

en: Ice
oc: Gel

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
oc: Separeu les extensions amb un espaci o una coma e no inclogueu lo punt inicial.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
oc: Las variablas disponiblas son : [site :name], [site :url], [user :name], [user :mail], [site :login-url], [site :url-brief], [user :edit-url], [user :one-time-login-url], [user :cancel-url].

en: None (original image)
oc: Cap (image original)

en: New field name
oc: Nom del camp novèl

en: Administrative overlay
oc: Avant plan

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
