Panopoly (7.x-1.0-rc4) - en to hy translation catalogue (272 entries)

en: list
hy: ցուցակ

en: Home
hy: Սկիզբ

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Body
hy: Բովանդակություն

en: Images
hy: Նկարներ

en: Previous
hy: Նախորդը

en: Next
hy: Հաջորդը

en: Pages
hy: Էջեր

en: Save configuration
hy: Հիշել կոնֆիգուրացիան

en: enabled
hy: ակտիվացված

en: enable
hy: ակտիվացնել

en: delete
hy: հեռացնել

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Administer
hy: Կառավարել

en: Request new password via e-mail.
hy: Նոր գաղտնաբառ պատվիրել էլ-փոստով։

en: approve
hy: հաստատել

en: E-mail
hy: Էլ. փոստ

en: Delete
hy: Հեռացնել

en: Submit
hy: Կիրառել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Email address
hy: էլ. փոստ հասցե

en: content
hy: պարունակություն

en: Group
hy: Խումբ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Replies
hy: Պատասխաններ

en: Closed
hy: Փակված

en: yes
hy: այո

en: List
hy: Ցանկ

en: closed
hy: փակված

en: administrator
hy: ադմինիստրատոր

en: Language
hy: Լեզու

en: Read more
hy: Կարդալ ավելին

en: more
hy: ավելի

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: Disable
hy: Անջատել

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: not verified
hy: չի ստուգվել

en: Action
hy: Գործողություն

en: new
hy: նոր

en: error
hy: սխալ

en: Tags
hy: Թեգեր

en: Link
hy: Հղում

en: Go to next page
hy: Անցնել հաջորդ էջին

en: History
hy: Պատմություն

en: Visible
hy: Տեսանելի

en: Database type
hy: Տվյալների բազայի տեսակը

en: User ID
hy: Օգտատիրոջ  ID

en: no
hy: ոչ

en: Create
hy: Ստեղծել

en: Access denied
hy: Մուտքն արգելված է

en: Year
hy: Տարի

en: 1 hour | @count hours
hy[0]: 1 ժամ
    @count ժամ

en: Good
hy: Լավ

en: Time zone
hy: Ժամային գոտի

en: N/A
hy: Տվյալ չկա

en: Next update
hy: Հաջորդ թարմացումը

en: Month
hy: Ամիս

en: Egypt
hy: Եգիպտոս

en: Israel
hy: Իսրայէլ

en: Iran
hy: Իրան

en: Paraguay
hy: Պարագվայ

en: Libya
hy: Լիբիա

en: Portugal
hy: Պորտուգալիա

en: Singapore
hy: Սինգապուր

en: Day
hy: Օր

en: Mon
hy: Երկ

en: Tue
hy: Երք

en: Wed
hy: Չոր

en: Thu
hy: Հնգ

en: Fri
hy: Ուրբ

en: Sat
hy: Շաբ

en: Sun
hy: Կիր

en: January
hy: Հունվար

en: February
hy: Փետրվար

en: March
hy: Մարտ

en: April
hy: Ապրիլ

en: May
hy: Մայիս

en: June
hy: Հունիս

en: July
hy: Հուլիս

en: August
hy: Օգոստոս

en: September
hy: Սեպտեմբեր

en: October
hy: Հոկտեմբեր

en: November
hy: Նոյեմբեր

en: December
hy: Դեկտեմբեր

en: Log in
hy: Մուտք գործել

en: access denied
hy: մուտքը արգելված է

en: Armenia
hy: Հայաստան

en: Australia
hy: Ավստրալիա

en: Azerbaijan
hy: Ադրբեջան

en: Bahrain
hy: Բահրեյն

en: Bangladesh
hy: Բանգլադեշ

en: Barbados
hy: Բարբադոս

en: Belgium
hy: Բելգիա

en: Bosnia and Herzegovina
hy: Բոսնիա և Հերցեգովինա

en: Burundi
hy: Բուրունդի

en: Chad
hy: Չադ

en: El Salvador
hy: Էլ Սալվադոր

en: Ghana
hy: Գանա

en: Latvia
hy: Լատվիա

en: Lesotho
hy: Լեսոտո

en: Liberia
hy: Լիբերիա

en: Lithuania
hy: Լիտվա

en: Luxembourg
hy: Լյուքսեմբուրգ

en: Monaco
hy: Մոնակո

en: Puerto Rico
hy: Պուերտո Ռիկո

en: Romania
hy: Ռումինիա

en: Russia
hy: Ռուսաստան

en: Rwanda
hy: Ռուանդա

en: San Marino
hy: Սան Մարինո

en: Saudi Arabia
hy: Սաուդյան Արաբիա

en: Senegal
hy: Սենեգալ

en: Seychelles
hy: Սեյշելներ

en: Sierra Leone
hy: Սիերա Լեոնե

en: Slovakia
hy: Սլովակիա

en: Slovenia
hy: Սլովենիա

en: Somalia
hy: Սոմալի

en: Sri Lanka
hy: Շրի Լանկա

en: Sudan
hy: Սուդան

en: Suriname
hy: Սուրինամ

en: Swaziland
hy: Սվազիլենդ

en: Sweden
hy: Շվեդիա

en: Syria
hy: Սիրիա

en: Thailand
hy: Թաիլանդ

en: Togo
hy: Տոգո

en: Table prefix
hy: Աղյուսակի նախածանց

en: Database username
hy: Տվյալների բազայի օգտագործողի անունը

en: Database password
hy: Տվյալների բազայի գաղտնաբառը

en: Database name
hy: Տվյալների բազայի անվանումը

en: next ›
hy: հաջորդը ›

en: Front page
hy: Առջևի էջ

en: Request new password
hy: Ստանալ նոր գաղտնաբառ

en: Log out
hy: Ելք

en: role
hy: դեր

en: warning
hy: զգուշացում

en: Blocked
hy: Արգելափակված

en: critical
hy: կրիտիկական

en: French Southern Territories
hy: Ֆրանսիական հարավային տարածքներ

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hy: %name  օգտատիրոջ անունը  ակտիվ չէ կամ արգելափակված է

en: Remove orphaned actions
hy: Հեռացնել կորցված գործողությունները

en: Timezone
hy: ժամագոտի

en: Password strength:
hy: Գաղտնաբառի հուսալիությունը:

en: Passwords match:
hy: Գաղտնաբառերը համապատասխանում էն

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
hy: Ձեր ստորագրությունը կլինի հրապարակային ցուցադրված ձեր մեկնաբանությունների վերջում

en: @user's picture
hy: @user-ի նկարը

en: The name %name is already taken.
hy: %name անունը արդեն վերցված է։

en: Loading
hy: Բեռնում

en: Account settings
hy: Հաշվի կարգավորումները

en: My account
hy: Իմ հաշիվը

en: User activity
hy: Օգտատիրոջ գործունեությունը

en: 1 sec | @count sec
hy[0]: 1 վարկյան
    @count վարկյան

en: The e-mail address %mail is not valid.
hy: էլ - փոստի հասցեն %mail  վավեր չէ:

en: Invalid info
hy: Անվավեր տեղեկություն

en: Database host
hy: Տվյալների բազայի հոսթը

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
hy: Պահոցը լցվել է: շատ են actions_do(). կանչերը: 
    Ընդհատվում է անվերջ ռեկուրսիան կանխելու հմար:

en: Action %action saved.
hy: Action% գործողությունը պահպանվել է

en: Action type
hy: Գործողության տեսակը

en: Block current user
hy: Արգելափակել ներկայիս օգտվողին

en: The e-mail address %email is already taken.
hy: %email Էլ. փոստի հասցեն արդեն զբաղված է:

en: notice
hy: տեղեկացում

en: Serbia
hy: Սերբիա

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hy: Ֆայլը  %filesize է, որը գերազանցում է ձեր սկավառակի %quota սահմանաչափը.

en: Database port
hy: Տվյալների բազայի պորտը

en: Save and continue
hy: Հիշել և շարունակել

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
hy: Այս ընտրանքները անհրաժեշտ են միայն որոշ կայքերի համար: Եթե դուք համոզված չեք, թե  ինչ պետք է մուտքագրեք այստեղ, թողեք լռելայն կարգավորումները կամ  ճշտեք ձեր հոստինգի մատակարարից:

en: If your database is located on a different server, change this.
hy: Եթե Ձեր տվյալների բազան գտնվում է այլ սերվերի վրա, փոխեք սա։

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
hy: Եթե Ձեր տվյալների բազան աշխատում է ոչ ստանդարտ պորտով, ապա մուտքագրեք համարը

en: Database port must be a number.
hy: Տվյալների բազայի պորտը պետք է թիվ լինի

en: Notify user of new account
hy: Տեղեկացնել օգտատիրոջը  նոր հաշվի մասին

en: Enter your @s username.
hy: Մուտքագրեք Ձեր @s օգտանունը։

en: Dashboard
hy: Վահանակ

en: Administration pages
hy: Ադմինիստրատիվ  էջեր

en: This login can be used only once.
hy: Այս մուտքանունը կարող է օգտագործվել միայն մեկ անգամ:

en: Cron run completed.
hy: Cron-ի աշխատեցումը ավարտված է:

en: The user account %id does not exist.
hy: Օգտատիրոջ հաշվի %id  գոյություն չունի

en: Requirements problem
hy: Պահանջների հետ խնդիր

en: Database configuration
hy: Տվյալների բազայի կոնֆիգուրացիա

en: Choose language
hy: Ընտրել լեզուն

en: Removed orphaned action '%action' from database.
hy: Լքված '%action' գործողությունը հեռացված է տվյալների բազայից:

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
hy: Cron-ի աշխատեցման ժամկետն անցել է և այն դադարեցվել է:

en: No blog entries have been created.
hy: Չի ստեղծվել ոչ մի բլոգային գրառում:

en: Strong
hy: ՈՒժեղ

en: language
hy: լեզու

en: Allows users to log into your site using OpenID.
hy: Թույլ է տալիս օգտագործողներին մուտք գործել ձեր կայք OpenID-ի միջոցով։

en: Allows users to rename URLs.
hy: Թույլ է տալիս օգտագործողներին վերանվանել URL-ները։

en: Total votes: @votes
hy: Ընդամենը @votes ձայն

en: Most recent poll
hy: Վերջին հարցումները

en: Poll status
hy: Հարցման կարգավիճակը

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
hy: Երբ հարցումը փակված է, այցելուները չեն կարող քվեարկել նրանում։

en: After this period, the poll will be closed automatically.
hy: Այս ժամանակահատվածից հետո հարցումը ավտոմատ կփակվի։

en: Polls
hy: Հարցումներ

en: Profile fields have been updated.
hy: Պրոֆիլի դաշտերը թարմացվեցին

en: %name has been deleted.
hy: %name ջնջված է:

en: You must enter a username.
hy: Դուք պետք է մուտքագրեք օգտանուն

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hy: Օգտանունը չի կարող պարունակել բազմաթիվ տարածքներ մեկ տողի մեջ

en: The username contains an illegal character.
hy: Օգտանունը պարունակում է չթույլատրված նիշ։

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hy: Օգտանուն %name շատ երկար է: Այն պետք է լինի %max սիմվոլներ կամ ավելի քիչ:

en: You must enter an e-mail address.
hy: Դուք պետք է մուտքագրեք էլ. փոստի հասցե:

en: Enter the password that accompanies your username.
hy: Մուտքագրեք գաղտնաբառը, որը համապատասխանում է ձեր օգտանվանը։

en: Delete picture
hy: Ջնջել նկարը

en: @size GB
hy: @size գիգաբայթ (GB - ԳԲ)

en: @size TB
hy: @size տերաբայթ (TB - ՏԲ)

en: @size PB
hy: @size պետաբայթ (PB - ՊԲ)

en: @size EB
hy: @size էքսաբայթ  (EB - ԷԲ)

en: @size ZB
hy: @size զետաբայթ (ZB - ԶԲ)

en: @size YB
hy: @size յոտաբայթ (YB - ՅԲ)

en: Are you sure you want to remove the format %format?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք հեռացնել %format ֆորմատը։

en: Removed date format %format.
hy: %format ամսաթվի ֆորմատը հեռացված է։

en: Add format
hy: Ավելացնել ֆորմատ

en: %name must be an integer.
hy: %name  պետք է լինի ամբողջ թիվ:

en: %name must be a positive integer.
hy: %name  պետք է լինի դրական ամբողջ թիվ:

en: Hello <strong>@username</strong>
hy: Բարև <strong>@username</strong>

en: Structure
hy: Կառուցվածք

en: Cancel account
hy: Հաշիվը չեղարկել

en: Not restricted
hy: Չի սահմանափակվում

en: You are not allowed to access this page.
hy: Ձեզ չի թույլատրվում մուտք գործել այս էջ:

en: Authorize file system changes
hy: Լիազորել ֆայլային  համակարգի փոփոխությունները

en: It appears you have reached this page in error.
hy: Հավանաբար դուք սխալմամբ եք հասել այս էջին:

en: Cron could not run because an invalid key was used.
hy: Cron-ը  չի կարող գործել,  քանի որ անվավեր ստեղն է օգտագործվել:

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
hy: Cron-ը չի կարող գործել, քանի որ կայքը գտնվում է տեխնիկական սպասարկման ռեժիմում:

en: No pending updates.
hy: Չկան սպասվող թարմացումներ:

en: 1 pending update | @count pending updates
hy[0]: 1 սպասվող թարմացում
    @count սպասվող թարմացումներ

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
hy: Սխալ է տեղի ունեցել, հարցման մշակման  ընթացքում: Սերվերը ստացել է սխալ մուտքագրում:

en: Invalid form POST data.
hy: Սխալ ֆորմատի POST (գրառման) տվյալներ:

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
hy: Հնարավոր չէ շարունակել, առանց ֆայլերը փոխանցելու առկա մեթոդի

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ: Դուք չեք օգտագործում է կոդավորված կապ, այնպես որ Ձեր գաղտնաբառը կուղարկվի բաց տեքստով: <a href="@https-link"> Իմացեք ավելին </ a>:

en: To continue, provide your server connection details
hy: Շարունակելու համար, տրամադրեք ձեր սերվերի միացման մանրամասները

en: Connection method
hy: Միացման մեթոդ

en: Enter connection settings
hy: Մուտքագրեք միացման կարգավորումները

en: @backend connection settings
hy: @backend միացման կարգավորումները

en: Change connection type
hy: Փոխել միացման տեսակը

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
hy: Սխալ, այս տեսակի միացման արձանագրություն (% backend) գոյություն չունի:

en: No active batch.
hy: Ակտիվ ծրագրաշար (batch) չկա:

en: Site under maintenance
hy: Կայքը տեխնիկական սպասարկման շրջանակներում է

en: system
hy: համակարգ

en: %module module uninstalled.
hy: %module մոդուլը հեռացվել է

en: View the administrative dashboard
hy: Դիտել կառավարման վահանակը

en: No front page content has been created yet.
hy: Գլխավոր էջի բովանդակությունը դեռ ստեղծված չէ։

en: The IP address %ip was deleted.
hy: %ip IP հասցեն ջնջվել է։

en: Are you sure you want to remove the date type %type?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք  հեռացնել %type ամսաթվի  տեսակը։

en: Removed date type %type.
hy: %type ամսաթվի տեսակը հեռացված է։

en: Save format
hy: Պահպանել ֆորմատը

en: Deleted %ip
hy: Ջնջված %ip

en: The one-time login link you clicked is invalid.
hy: Ձեր սեղմած մեկ անգամյա մուտքի հղումը անվավեր է:

en: Administer permissions
hy: Կառավարել թույլտվությունները

en: View user profiles
hy: Դիտել օգտատիրոջ պրոֆիլները

en: Change own username
hy: Փոխել սեփական օգտանունը:

en: Cancel own user account
hy: Չեղյալ հայտարարել սեփական օգտվողի հաշիվը

en: Select method for cancelling own account
hy: Ընտրել սեփական հաշվը  չեղյալ համարելու մեթոդ

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
hy: Ստրագրությոնը շատ երկար է: Այն պետք է լինի %max նիշ, կամ պակաս:

en: Cancel accounts
hy: Չեղյալ հայտարարել հաշիվներ

en: Make it at least 6 characters
hy: Դարձրեք այն առնվազն 6 նիշ

en: Weak
hy: թույլ

en: Fair
hy: Միջին

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
hy[0]: 1 սպասվող թարմացում  (@number_applied պետք է կիրառվի, @number_incompatible բաց է թողնվել )
    @count սպասվող թարմացումներ (@number_applied պետք է կիրառվի, @number_incompatible բաց է թողնվել)

en: Current password
hy: Ներկայիս գաղտնաբառը

en: not yet assigned
hy: դեռ չի նշանակվել

en: not yet created
hy: դեռեւս ստեղծված չի

en: Error opening socket @socket
hy: Սխալ @socket կցորդիչի (socket-ի) բացման ընթացքում

en: delivery callback not found
hy: Callback մատակարարումը չի հաըտնաբերվել

en: callback %callback not found: %q.
hy: callback %callback  չի հայտնաբերվել: %q.

en: View and customize your dashboard.
hy: Դիտեք և հարմարացրեք ձեր վահանակը։

en: Next steps
hy: Հաջորդ քայլերը

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
hy: Լքված @count (%orphans) գործողություններ կան գործողությունների ցուցակում:  !link

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
hy: Չհաջողվեց միացնել սերվերին: Սերվերը հայտնում է հետևյալ հաղորդագրությունը:  !message Լրացուցիչ օգնության՝  կոդը ձեր սերվերին տեղադրելու կամ թարմացնելու համար, տե՛ս  <a href="@handbook_url"> ձեռնարկը </ a>:

en: Unknown field: @field_name
hy: Անհայտ դաշտ. @field_name

en: The requested page "@path" could not be found.
hy: Հարցվող "@path" էջը  չի հայտնաբերվել:

en: User name and password
hy: Օգտատիրոջ անունը և գաղտնաբառը

en: Theme hook %hook not found.
hy: Թեմա %hook-ը չի գտնվել:

en: Install another module
hy: Տեղադրեք մեկ այլ մոդուլ
