Panopoly (7.x-1.0-rc5) - en to jv translation catalogue (667 entries)

en: list
jv: daftar

en: Home
jv: Joglo

en: User interface
jv: Polatan panganggo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Images
jv: Gambar

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: user
jv: panganggo

en: Pages
jv: Kaca

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: delete
jv: busak

en: Administer
jv: Kelola

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: approve
jv: ditrima

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Panganggo

en: Email address
jv: Alamat Email

en: content
jv: kontén

en: Development
jv: Pangembangan

en: Groups
jv: Grup

en: Group
jv: Kelompok

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Replies
jv: Balesan

en: Last Post
jv: Kiriman pungkasan

en: Closed
jv: Ditutup

en: yes
jv: ya

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: disabled
jv: mati

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Read more
jv: Candhaké

en: more
jv: pepake

en: Enable
jv: Diuripna

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: footer
jv: bilah suku

en: Comments
jv: Komèntar

en: More
jv: Lengkapé

en: Action
jv: Aksi

en: For
jv: Kanggo

en: Tags
jv: Tautan

en: Block title
jv: Judhul blok

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Content types
jv: Tipe kontén

en: Home page
jv: Kaca ngarep

en: Categories
jv: Kategori

en: Download
jv: Undhuh

en: Version
jv: Versi

en: Go
jv: Nuju

en: view
jv: tampilan

en: Overview
jv: Sekilas

en: File
jv: Berkas

en: Tag
jv: Tautan

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Balékna

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: default
jv: gawan

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibalékna.

en: Number
jv: Angka

en: Password
jv: Sandhi

en: Block settings
jv: Setelan blok

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen

en: Variable
jv: Variabel

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Hierarchy
jv: Hirarki

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Parent
jv: Induk

en: Parents
jv: Baboné

en: Depth
jv: Jerone

en: none
jv: ora ana

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Feed
jv: PAsokan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Export
jv: Ngékspor

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: settings
jv: setelan

en: Node ID
jv: ID Node

en: header
jv: bilah ndhuwur

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Pratinjau

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: username
jv: jeneng panganggo

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Open
jv: Dibuka

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Core
jv: Inti

en: Add new
jv: Tambah anyar

en: Time
jv: Wektu

en: Views
jv: View

en: Access
jv: Akses

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Filename
jv: Jeneng File

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Modules
jv: Modul

en: Clear index
jv: Indék dibusak

en: Anchor
jv: Jangkar

en: Display
jv: Layar

en: Node type
jv: Tipe node

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: results
jv: kasil

en: search
jv: goléki

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: The username %name does not exist.
jv: Jeneng panganggo %name ora ana.

en: Add item
jv: Tambahana item

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: Keywords
jv: tembung kunci

en: Advanced search
jv: Golékan mahir

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Upload
jv: Unggah

en: Picture
jv: Gambar

en: type
jv: tipe

en: Mail
jv: Surat

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: Promoted
jv: Promosikna

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontén

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: file
jv: berkas

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: opsi

en: Contact
jv: Kontak

en: no
jv: ora

en: Created
jv: Digawé

en: Number of columns
jv: Cacahe kolom

en: Create
jv: Gawé

en: Separator
jv: Watesan

en: Exclude
jv: Kejaba

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: Are you sure you want to delete %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak %title?

en: Update options
jv: Opsi paling anyar

en: All
jv: Kabèh

en: Access log
jv: Log akses

en: Active
jv: Aktif

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Add content
jv: Nambah kontén

en: Page title
jv: Judhul kaca

en: Block
jv: Blok

en: Add block
jv: Tambah blok

en: Override title
jv: Tumpuki judhul

en: CSS class
jv: Klas CSS

en: Display links
jv: Tudhuhna pranala

en: Page
jv: Kaca

en: Pager ID
jv: ID Pager

en: Bottom
jv: Ngisor

en: 1 hour | @count hours
jv[0]: Sejam
jv[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
jv[0]: Sedina
jv[1]: @count dina

en: Taxonomy terms
jv: Tetembungan taksonomi

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Site slogan
jv: Sesanti situs

en: Module
jv: Modul

en: Never
jv: Ora tahu

en: Left sidebar
jv: Sidebar kiwa

en: Right sidebar
jv: Sidebar tengen

en: Selected
jv: Kepilih

en: Menu link
jv: Tautan menu

en: Aggregator category
jv: Kategori agregator

en: Aggregator feed
jv: Pasokan agregator

en: Aggregator item
jv: Item agregator

en: Custom
jv: Kostum

en: Roles
jv: Paraga

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Comment
jv: Komèntar

en: Comment ID
jv: ID Komèntar

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Ditampilna

en: Signature
jv: Tapak asma

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosikna nang kaca ngarep

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Log message
jv: Pesen log

en: Poll duration
jv: Suwéné poling

en: Poll votes
jv: Milih Poling

en: Session ID
jv: ID sesi

en: File ID
jv: ID berkas

en: File name
jv: Jeneng berkas

en: File size
jv: Ukuran berkas

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: Vocabulary ID
jv: ID vokabulari

en: Term ID
jv: ID tetembungan

en: Term name
jv: Jeneng term

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Last login
jv: Login terakhir

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Global settings
jv: Sétingan global

en: Fields
jv: Field

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Contains
jv: Ngandhut

en: Does not contain
jv: Ora ngandhut

en: Is less than
jv: Kurang saka

en: Is less than or equal to
jv: Kurang saka utawa pada karo

en: Is equal to
jv: Pada karo

en: Is greater than or equal to
jv: Luwih saka utawa padha karo

en: Is greater than
jv: Luwih saka

en: Is not equal to
jv: Ora padha karo

en: Average
jv: Rerata

en: Count
jv: Jumlah

en: Overridden
jv: Ditumpuk

en: Warning
jv: Weling

en: Items
jv: Item

en: Last update
jv: Update mutakhir

en: %time ago
jv: %time kepengker

en: Nodes
jv: Node

en: Advanced
jv: Mahir

en: Sort order
jv: Prentah urutan

en: Up
jv: Munggah

en: Performance
jv: Kadigdayan

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Medium
jv: Sedheng

en: Sortable
jv: Bisa diurutake

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Caching
jv: Tembolok

en: Month
jv: Wulan

en: Unlimited
jv: Ora ana batesé

en: Current
jv: Saiki

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Owner
jv: Sing duwé

en: General
jv: Umum

en: Method
jv: Metode

en: Recent posts
jv: Kiriman pungkasan

en: Recent posts for %1
jv: Kiriman pungkasan kanggo %1

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: !time ago
jv: !time kepungkur

en: Other
jv: Liyane

en: Align
jv: Rata

en: Text color
jv: Warna téks

en: Basic
jv: Dasar

en: List type
jv: Daftar tipe

en: Role
jv: Paraga

en: Select all
jv: Pilih kabeh

en: User login
jv: Login panganggo

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Add new comment
jv: Tambah komèntar anyar

en: String
jv: Tembung

en: Case
jv: Kasus

en: Users
jv: Panganggo

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: Exists
jv: Ana

en: Both
jv: Karone

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: Argument
jv: Argumen

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: <All>
jv: <Kabeh>

en: Save and edit
jv: Simpen lan sunting

en: Down
jv: Mudhun

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Order
jv: Urutan

en: Recent comments
jv: Daftar Komèntar anyar

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: Preformatted
jv: Pra format

en: Profile
jv: Profil

en: Term description
jv: Katrangan tetembungan

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Operation
jv: Operasi

en: reply
jv: mbalesi

en: Logout
jv: Metu

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: Size of textfield
jv: Ukuran field téks

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Leave blank for %anonymous.
jv: Kosongna waé kanggo @anonymous.

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Show
jv: Ketokna

en: 1 item | @count items
jv[0]: 1 item
jv[1]: @count item

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: No items selected.
jv: Ora ana item kapilih.

en: The update has been performed.
jv: Update uwis dilakoaké.

en: View user profile.
jv: Tampilna profil panganggo.

en: Full text
jv: Teks lengkap

en: Refine
jv: Alusana

en: Undo
jv: Balékna

en: Member for
jv: Dadi Anggota

en: Search results
jv: Kasilé golékan

en: Your search yielded no results
jv: Panggolékan Sampéyan ora ana kasilé

en: Front page
jv: Kaca Ngajeng

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Languages
jv: Basa-basa

en: Add file
jv: Nambah file

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Font size
jv: Ukuran huruf

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: Period
jv: Periode

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Text field
jv: Field téks

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Revert
jv: Balékna

en: Empty
jv: Kosong

en: Greater than
jv: Luwih saka

en: Less than
jv: Kurang saka

en: any
jv: sembarang

en: Log out
jv: Metu log

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Blocked
jv: Ditolak

en: open
jv: mbukak

en: Parent term
jv: Induk tetembungan

en: Parent terms
jv: Indhung tetembungan

en: Books
jv: Buku

en: Forums
jv: Forum

en: revert
jv: balékna

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Your settings have been saved.
jv: Sétinganmu uwis disimpen.

en: Link color
jv: Warna tautan

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Standard
jv: Standar

en: Not published
jv: Ora ditampilna

en: Menu settings
jv: Sétingan menu

en: Color scheme
jv: Warna skema

en: Unformatted
jv: Tanpa formatan

en: Allowed file extensions
jv: Ekstensi file sing diidinaké

en: New comments
jv: Komèntar anyar

en: <Hidden>
jv: <Umpetna>

en: Themes
jv: Téma

en: Sticky
jv: Pucuk

en: Processing
jv: Lagi proses

en: disable
jv: mati

en: Shortcuts
jv: Sidhatan

en: Timezone
jv: Zona wektu

en: Slogan
jv: Sesanti

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketikna tetembungan sing arep digoléki.

en: Blocks
jv: Blok

en: The block has been created.
jv: Blok uwis digawé.

en: Menus
jv: Menu

en: Above
jv: Ndhuwur

en: @min and @max
jv: @min lan @max

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Used in
jv: Digunakaké nang

en: The update has encountered an error.
jv: Proses nganyari ngalami kesalahan.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
jv[0]: 1 item sukses diproses:
jv[1]: @count item sukses diproses:

en: Decimal
jv: Desimal

en: Precision
jv: Ketepatan

en: Index
jv: Indek

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Hide
jv: Umpetaké

en: Menu name
jv: Jeneng menu

en: URL path settings
jv: Sétingan URL path

en: @user's picture
jv: Foto @user's

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi saka %revision-date?

en: <None>
jv: <Kosong>

en: Space
jv: Spasi

en: Page not found
jv: Kaca ora ditemokaké

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: <Any>
jv: <Sembarang>

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Loading
jv: Ngemot

en: Show only items where
jv: Tampilna item iki yén

en: No comments available.
jv: Ora ana komèntar sing cumawis.

en: @type: updated %title.
jv: @type: diubah %title.

en: Aggregator
jv: Pengepul

en: My account
jv: Akunku

en: Context
jv: Konték

en: Book navigation
jv: Navigasi buku

en: Sort
jv: Urutna

en: Taxonomy vocabulary
jv: Taksonomi vokabulari

en: 1 year | @count years
jv[0]: 1 tahun
jv[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
jv[0]: 1 minggu
jv[1]: @count minggu

en: 1 min | @count min
jv[0]: 1 mnt
jv[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
jv[0]: 1 dtk
jv[1]: @count dtk

en: Featured
jv: Fitur

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Print
jv: Cétak

en: Locked
jv: Dikunci

en: Node count
jv: Jumlah node

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontén utama

en: Default order
jv: Préntah gawan

en: Add new field
jv: Tambah field anyar

en: Containing any of the words
jv: Isiné sembarang tembung

en: Containing the phrase
jv: Isiné wanda

en: Containing none of the words
jv: Ora ana isiné tetembungan

en: Only of the type(s)
jv: Namung jinising

en: Keyword relevance
jv: Gumantung tembung kunci

en: Recently posted
jv: Sering dikirim

en: Number of views
jv: Jumlah sing nonton

en: Factor
jv: Faktor

en: Or
jv: Utawa

en: About
jv: Ngenani

en: Default theme
jv: téma gawan

en: sort by @s
jv: urutaké karo @s

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: @type %title has been deleted.
jv: @type %title uwis dibusak.

en: Not enabled
jv: Ora bisa

en: Effect
jv: Efék

en: edit order and titles
jv: sunting urutané lan judhul

en: User account
jv: Akun panganggo

en: Acronym
jv: Singkatan

en: 1 month | @count months
jv[0]: sewulan
jv[1]: @count wulan

en: Custom format
jv: Format kostum

en: No content available.
jv: Ora ana kontén sing cumawis.

en: Run cron
jv: Nglakokaké cron

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
jv: file %file ora bisa disimpen, merga ana kesalahan sing ora di ngerteni.

en: The specified file %name could not be uploaded.
jv: File %name ora bisa diunggah.

en: IP address
jv: Alamat IP

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Book outline
jv: Cengkorongan buku

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Comma
jv: Koma

en: The comment you are replying to does not exist.
jv: Komèntar sing Sampéyan balesi ora ana.

en: Default image
jv: Gambar gawan

en: Posted in
jv: Dikirim nang

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: Search index
jv: Nggolèki indeks

en: The size of the file.
jv: Ukuran berkas.

en: The MIME type of the file.
jv: Tipe MIME berkas.

en: @type %title has been updated.
jv: @type %title uwis dianyari.

en: 1 character | @count characters
jv[0]: 1 karakter
jv[1]: @count karakter

en: Filter settings
jv: Setingan filter

en: Main menu
jv: Menu utama

en: No fields available.
jv: Ora ana field sing cumawis.

en: No alias
jv: Tanpa alias

en: Basic options
jv: Opsi dasar

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: Inserted
jv: Disisipaké

en: Broken/missing handler
jv: Handler rusak/ilang

en: - Any -
jv: - Sembarang -

en: Feed ID
jv: ID Feed

en: The title of the comment.
jv: Judhul komèntar.

en: Comment count
jv: Jumlah komèntar

en: The title of the node.
jv: Judhul node.

en: The date the node was posted.
jv: Tanggal node nalika dikirim.

en: Poll
jv: Poling

en: Views today
jv: Tampilan dina iki

en: contact
jv: kontak

en: Display even if view has no result
jv: Tudhuhna saknajan ora ana hasilé

en: @current of @max
jv: @current saka @max

en: Language settings
jv: Ngatur basa

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Contact form
jv: Formulir kontak

en: Blue Lagoon (default)
jv: Blue Lagoon (gawan)

en: Header top
jv: Header ndhuwur

en: Header bottom
jv: Header Ngisor

en: Allowed HTML tags: @tags
jv: Kode HTML sing diidinaké: @tags

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
jv: Basa gawan akun kanggo e-mail, lan basa pigunan kanggo tampilan situs.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu nggunakna huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: An error occurred and processing did not complete.
jv: Ditemokaké kaluputan lan prosese ora lengkap.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
jv: Biji sing disediakna kanggo %field dudu URL sing bener.

en: Edit field
jv: Sunting field

en: Delete field
jv: Mbusak field

en: Search form
jv: Form panggolèkan

en: Popular content
jv: Konten populer

en: Date and time
jv: Tanggal lan wektu

en: -1 (Unlimited)
jv: -1 (Ora dibatesi)

en: PHP memory limit
jv: Batesan memori PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
jv: Dianjuraké nambahi wates memori PHP dadi %memory_minimum_limit kanggo ngindari kaluputan nang sakjroning proses pemasangan.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
jv: Dianjuraké nambahi wates memori PHP dadi %memory_minimum_limit kanggo ngindari kaluputan nang sakjroning proses penganyaran.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
jv: Gumantung karo konfigurasi Sampéyan, Drupal bisa nglakokaké karo memory limit PHP %memory_limit. Nanging limit memori PHP %memory_minimum_limit kuwi dianjuraké, mliginé yén situs Sampéyan nggunakna tambahan modul kostum utawa modul kontribusi.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
jv: Tambahana wates memori kanthi nyunting parameter memory_limit nang berkas %configuration-file lan restart server web smpeyan (utawa kandhani admin sistim Sampéyan utawa penyedia hosting kanggo mbantu nulungi).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
jv: Kandhani administrator utawa asisten penyedia hosting Sampéyan kanggo mbantu nulungi nambahi limit memori PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
jv: Wacanana <a href="@url">persyaratan Drupal</a> kanggo informasi saklengkape.

en: Content translation
jv: Terjemahan kontén

en: Item ID
jv: ID Item

en: Text format
jv: Format téks

en: The name of the site.
jv: Jeneng situs.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
jv: Nambah, Nyunting lan mbuwangi kaca-kaca sistim sing numpuk lan uga kaca-kaca gawéyan panganggo saka sistim.

en: Region settings
jv: Ngatur region

en: Content type name
jv: Jeneng tipe konten

en: manage fields
jv: Natani field

en: %name must be an integer.
jv: %name kudu wilangan bulat.

en: %name must be a positive integer.
jv: %name must be a positive integer.udu wilangan bulat positif.

en: <No value>
jv: <Ora ana biji>

en: Page top
jv: Kaca ndhuwur

en: Page bottom
jv: Kaca ngisor

en: Hello <strong>@username</strong>
jv: Sugeng rawuh <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
jv: Tudhuhna sidhatané

en: Sidebar first
jv: Sidebar pertama

en: @argument title
jv: judhul @argument

en: @argument input
jv: input @argument

en: Libraries
jv: Pustaka

en: Secondary menu
jv: Menu keloro

en: Other blocks
jv: Blok liyané

en: The unique ID of the comment.
jv: ID unik komèntar.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
jv: Alamat IP komputer duwéké pengirim komèntar.

en: The name left by the comment author.
jv: Jeneng sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The email address left by the comment author.
jv: Alamat e-mail sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The home page URL left by the comment author.
jv: Alamat laman situs sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The URL of the comment.
jv: Alamat URL komèntar.

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: The URL of the comment's edit page.
jv: Alamat URL kaca nyunting komèntar.

en: The date the comment was posted.
jv: Tanggal pengiriman komèntar.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
jv: Indhunge komèntar, yén guneman komèntare aktif.

en: The node the comment was posted to.
jv: Node sing dikirimi komèntar .

en: The number of comments posted on a node.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node.

en: New comment count
jv: Jumlah komèntar anyar

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node saka pamirsa pungkasan nonton.

en: The type of the node.
jv: Tipene node.

en: The language the node is written in.
jv: Basané node nalika ditulis.

en: The URL of the node.
jv: Alamat URL node.

en: The URL of the node's edit page.
jv: Alamat URL kaca sunting node.

en: Date changed
jv: Tanggal owahi

en: The date the node was most recently updated.
jv: Tanggal node sing paling sering dianyari.

en: The author of the node.
jv: Penulis node.

en: Poll winner
jv: Pemenang poling

en: The winning poll answer.
jv: Jawaban pemenang poling.

en: Poll winner votes
jv: Pilihan pemenang poling

en: The number of votes received by the winning poll answer.
jv: Jumlah pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: Poll winner percent
jv: Persentase pemenang poling

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
jv: Persentase pilihan sing diterima dening jawaban pemenang poling.

en: The number of visitors who have read the node.
jv: Jumlah dhayoh sing uwis maca node.

en: The number of visitors who have read the node today.
jv: Jumlah pengunjung sing maca node dina iki.

en: Last view
jv: Nonton pungkasan

en: The date on which a visitor last read the node.
jv: Tanggal nalika tamu terakhir maca node.

en: The slogan of the site.
jv: Sesanti situs.

en: The administrative email address for the site.
jv: Alamat email administrasi situs.

en: The URL of the site's front page.
jv: URL kaca ngarep situs.

en: Login page
jv: Kaca login

en: The URL of the site's login page.
jv: URL kaca login situs

en: The unique ID of the uploaded file.
jv: ID unik berkas unggahan.

en: The name of the file on disk.
jv: Jeneng berkas nang hardisk.

en: The web-accessible URL for the file.
jv: URL sing bisa diakses laman marang berkas.

en: The date the file was most recently changed.
jv: Tanggal berkas sing paling sering diowahi.

en: The user who originally uploaded the file.
jv: Panganggo pertama pangunggah file.

en: The unique ID of the taxonomy term.
jv: Unik ID kanggo tetembungan taksonomi.

en: The name of the taxonomy term.
jv: Jeneng  tetembungan taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy term.
jv: Katrangan opsional kanggo tetembungan taksonomi.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
jv: Jumlah node sing ana tautané karo tetembungan taksonomi.

en: The URL of the taxonomy term.
jv: URL tetembungan taksonomi.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
jv: Vokabulari duwéké tetembungan taksonomi.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
jv: ID unik vokabulari taksonomi.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
jv: Jeneng vokabulari taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
jv: Katrangan tambahan vokabulari taksonomi.

en: Term count
jv: Jumlah tetembungan

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
jv: Jumlah tetembungan duwéké vokabulari taksonomi.

en: The unique ID of the user account.
jv: ID unik akun panganggo.

en: The login name of the user account.
jv: Jeneng log mlebu akun panganggo.

en: The email address of the user account.
jv: Alamat e-mail akun panganggo.

en: The URL of the account profile page.
jv: URL kaca akun profil.

en: The date the user last logged in to the site.
jv: Tanggal pungkasan panganggo mlebu log situs.

en: The date the user account was created.
jv: Tanggal digawéné akun panganggo.

en: (active tab)
jv: (tab aktif)

en: Upload destination
jv: Tujuan pangunggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
jv: Pilihana panggonan kanggo nyimpen berkas pungkasan. Panyimpenan berkas pribadi luwih aman tinimbang berkas umum, nanging ngidinaké akses kewates marang berkas nganggo field iki.

en: Text formats
jv: Format teks

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
jv: Jenenge digunakna nang URL kanggo ngasilaké gambar. Gunakna namung karakter huruf cilik, angka, garis ngisor (_), lan tandha hubung (-).

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
jv: yén ora ana gambar sing diunggah, gambar iki bakal ditudhuhaké nang layar.

en: Image styles
jv: Gagrag gambar

en: manage display
jv: nata tampilan

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
jv[0]: Sampéyan arep mbusak item iki?
jv[1]: Sampéyan arep mbusak item-item iki?

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
jv: Disediakna kanggo nerangake owahan sing Sampéyan gawe. Katrangan iki bisa mbantu penulis liya ngerteni marang motivasi Sampéyan.

en: Full content
jv: Konten wutuh

en: Search result
jv: Kasil panggolékan

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
jv[0]: Sampéyan kudu nglebokaké sak orané siji tembung kunci sing nganggo 1 karakter utawa luwih.
jv[1]: Sampéyan kudu nglebokaké sak orané siji tembung kunci sing nganggo @count karakter utawa luwih.

en: Searched %type for %keys.
jv: Nggolèk %type kanggo %keys.

en: Edit shortcuts
jv: Sunting sidhatan

en: Requires: !module-list
jv: Mbutuhaké: !module-list

en: Required by: !module-list
jv: Dibutuhaké déning: !module-list

en: There is currently no content classified with this term.
jv: Saiki ora ana konten sing digolongaké marang tetembungan iki.

en: Displaying administrative links
jv: Nampilaké pranala administrasi

en: Installing updates
jv: Masang update-tan

en: Preparing to update your site
jv: Nyiapaké kanggo nganyari situs

en: Downloading updates failed:
jv: Ngundhuh update-tan gagal:

en: Updates downloaded successfully.
jv: Sukses ngundhuh update-tan.

en: Fatal error trying to download.
jv: Kaluputan nemen nalika nyoba ngundhuh.

en: Downloading %project
jv: Lagi ngundhuh %project

en: Failed to download %project from %url
jv: Gagal ngundhuh %project saka %url

en: Fixed width
jv: Ambané tetep

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
jv: Judul kanggo area iki sing arep ditudhuhna kanggo pengaturan

en: Collapse
jv: Nyusut

en: Footer first column
jv: Footer kolom pertama

en: Footer second column
jv: Footer kolom keloro

en: Footer third column
jv: Footer kolom ketelu

en: Footer fourth column
jv: Footer kolom kepapat

en: Translation source node
jv: Node sumber terjemahan

en: Sidebar second
jv: Sidebar keloro

en: Triptych first
jv: Triptych pertama

en: Triptych middle
jv: Triptych tengah

en: Triptych last
jv: Triptych pungkasan

en: Main background
jv: Latar utama

en: Sidebar background
jv: Latare sidebar

en: Sidebar borders
jv: Garis wates sidebar

en: Footer background
jv: Latare footer

en: Title and slogan
jv: Judhul lan sesanti

en: Firehouse
jv: Omah kobaran (Firehouse)

en: Ice
jv: Es (Ice)

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
jv: Pisahake ekstensi nganggo spasi utawa koma lan ora ngandhut tandha titik nang ngarepan.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
jv: Variabel sing cumawis yaiku: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
jv: Nihil (gambar asli)

en: One-time login URL
jv: Login URL Sepisanan

en: New field name
jv: Jeneng field anyar

en: Administrative overlay
jv: Natani overlay

en: and where %property is %value
jv: lan nalika %property padha karo %value

en: where %property is %value
jv: nalika %property padha karo %value

en: and where
jv: lan nalika

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: Asc
jv: Urut Maju

en: HTML element
jv: Elemen HTML

[ctx: day_name]
en: Sunday
jv: Minggu

[ctx: day_name]
en: Monday
jv: Senèn

[ctx: day_name]
en: Tuesday
jv: Selasa

[ctx: day_name]
en: Wednesday
jv: Rebo

[ctx: day_name]
en: Thursday
jv: Kemis

[ctx: day_name]
en: Friday
jv: Jemuah

[ctx: day_name]
en: Saturday
jv: Setu

en: @group (historical data)
jv: @group (sejarah data)

en: (Machine name: @type)
jv: (Jeneng mesin: @type)

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
jv: Pustaka %dependency, sing pustaka %library gumantung, ora dipasang.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
jv: Versi %dependency_version saka pustaka %dependency ora kompatible karo pustaka %library.

en: The %library library could not be found.
jv: Pustaka %library ora bisa ditemokake.

en: The version of the %library library could not be detected.
jv: Versi pustaka %library ora bisa dideteksi.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
jv: Versi %version pustaka %library sing dipasang ora didukung.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
jv: Varian %variant pustaka %library ora bisa ditemokake.

en: -Select-
jv: -Pilih-

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
