Panopoly (7.x-1.70) - en to ro translation catalogue (91 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Next
ro: Următor

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Categories
ro: Categorii

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Parent
ro: Părinte

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Add new
ro: Adaugă nou

en: Time
ro: Ora

en: Add
ro: Adaugă

en: Path
ro: Cale

en: Display
ro: Afișaj

en: results
ro: rezultaterezultate

en: search
ro: caută

en: Display Settings
ro: Setările afișării

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: Theme
ro: Temă

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Picture
ro: Imagine

en: Titles
ro: Titluri

en: Configure
ro: Configurează

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Custom
ro: Personalizat

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Items
ro: Articole

en: Advanced
ro: Avansat

en: Sort order
ro: Ordine de sortare

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Prev
ro: Înapoi

en: Address
ro: Adresă

en: Day
ro: Zi

en: Table
ro: Tabel

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Template
ro: Șablon

en: 1 item | @count items
ro[0]: 1 articol
ro[1]: @count articole
ro[2]: @count de articole

en: Add file
ro: Adaugă fișier

en: Revert
ro: Revenire

en: Caption
ro: Legendă

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: User Profile
ro: Profil Utilizator

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Information
ro: Informații

en: Menus
ro: Meniuri

en: Permalink
ro: Link permanent

en: 1 user | @count users
ro[0]: 1 utilizator
ro[1]: @count utilizatori
ro[2]: @count de utilizatori

en: Enter your keywords
ro: Introduceți cuvintele cheie

en: Featured
ro: Recomandat

en: About
ro: Despre

en: Admin
ro: Administrator

en: Default image
ro: Imagine implicită

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: -1 (Unlimited)
ro: -1 (Nelimitat)

en: PHP memory limit
ro: Limită memorie PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
ro: Luați în considerare mărirea limitei de memorie PHP la %memory_minimum_limit pentru a ajuta la evitarea erorilor în procesul de instalare.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
ro: Luați în considerare mărirea limitei de memorie PHP la %memory_minimum_limit pentru a ajuta la evitarea erorilor în procesul de actualizare.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
ro: În funcție de configurația dvs., Drupal poate rula cu o %memory_limit limitată de memorie PHP. Cu toate acestea, limita de memorie PHP %memory_minimum_limit sau mai mare se recomandă, în special dacă site-ul dumneavoastră utilizează suplimente personalizate sau contribuții de module.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ro: Creșteți limita de memorie prin editarea parametrul memory_limit din fișierul %configuration-file și apoi reporniți serverul de web (sau contactați administratorul de sistem sau furnizorul de hosting pentru asistență).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
ro: Contactați administratorul de sistem sau furnizorul de hosting pentru asistență pentru creșterea limitei de memorie PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
ro: Consultaţi <a href="@url">Cerințele Drupal</a> pentru mai multe informaţii.

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
ro: Dacă nici o imagine nu este încărcată, această imagine va fi afișată.

en: Searched %type for %keys.
ro: %type căutat după %keys.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.
