Panopoly (7.x-1.71) - en to fi translation catalogue (110 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Next
fi: Seuraava

en: Pages
fi: Sivut

en: Status
fi: Tila

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Categories
fi: Kategoriat

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Links
fi: Linkit

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei mitään

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Parent
fi: Isäntä

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: Time
fi: Aika

en: Add
fi: Lisää

en: Path
fi: Polku

en: Display
fi: Näyttö

en: results
fi: tulokset

en: search
fi: hae

en: Text
fi: Teksti

en: Theme
fi: Teema

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Picture
fi: Kuva

en: Titles
fi: Otsikot

en: Configure
fi: Määrittele

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Custom
fi: Oma

en: Fields
fi: Kentät

en: Items
fi: Aiheet

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Sort order
fi: Lajittelujärjestys

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Prev
fi: Edellinen

en: Address
fi: Osoite

en: Day
fi: Päivä

en: Table
fi: Taulukko

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: 1 item | @count items
fi[0]: 1 aihe
fi[1]: @count aihetta

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: Middle
fi: Keskellä

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: User Profile
fi: Käyttäjäprofiili

en: Current search
fi: Nykyinen haku

en: !name field is required.
fi: !name-kenttä on pakollinen.

en: Information
fi: Tietoa

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Menus
fi: Valikot

en: Permalink
fi: Ikilinkki

en: 1 user | @count users
fi[0]: 1 käyttäjä
fi[1]: @count käyttäjää

en: Enter your keywords
fi: Syötä hakusanat

en: Expand all children
fi: Laajenna kaikki alitasot

en: Featured
fi: Esitelty

en: About
fi: Tietoja

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Default image
fi: Oletuskuva

en: Search type
fi: Haun tyyppi

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: Display Type
fi: Näyttämisen tyyppi

en: Alt text
fi: Alt teksti

en: The event on which to trigger the accordion.
fi: Tapahtuma jolla accordioni triggeröidään.

en: Change theme
fi: Vaihda teemaa

en: Awesome
fi: Aivan uskomaton

en: Search form
fi: Hakulomake

en: -1 (Unlimited)
fi: -1 (Rajoittamaton)

en: PHP memory limit
fi: PHP:n muistiraja

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
fi: PHP:n muistirajoitukseksi kannattaa asettaa %memory_minimum_limit. Rajoituksen korottaminen ehkäisee virheitä asennuksen aikana.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
fi: PHP:n muistirajoitukseksi kannattaa asettaa %memory_minimum_limit. Rajoituksen korottaminen ehkäisee virheitä päivityksen aikana.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
fi: Asetuksista riippuen Drupal voi toimia, jos PHP:n muistirajoitus on %memory_limit. On kuitenkin suositeltavaa, että PHP:n muistirajoitus on %memory_minimum_limit, erityisesti jos sivustosi käyttää omia tai muiden kehittämiä moduuleja.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
fi: Kasvata muistirajoitusta muokkaamalla memory_limit -parametria tiedostossa %configuration-file. Käynnistä web-palvelimesi sen jälkeen uudelleen (tai ota yhteyttä järjestelmän ylläpitäjään tai palveluntarjoajaan).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
fi: Pyydä palvelimen ylläpitäjältä tai palveluntarjoajalta apua PHP:n muistirajoituksen nostamisessa.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
fi: Lue lisää <a href="@url">Drupalin vaatimuksista</a>.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
fi: Edistyneessä lomakkeessa voi olla lisätoimintoja sisältötyypistä riippuen. Esimerkiksi edistynyt hakutoiminto sisällölle (solmuille) sallii haun solmun tyypin tai luokittelutermin perusteella.

en: Same page
fi: Sama sivu

en: Override default prompt
fi: Ohita oletus

en: @type search form
fi: @type hakulomake

en: Upload destination
fi: Tallennuskohde

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fi: Valitse mihin lopulliset tiedostot tallennetaan. Yksityinen tiedostojen tallentaminen on huomattavasti raskaampaa mutta tarjoaa mahdollisuuden rajata pääsyä tässä kentässä oleviin tiedostoihin.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
fi: Jos kuvaa ei ole ladattuna, sen sijasta näytetään tämä kuva.

en: Searched %type for %keys.
fi: Haettiin %type hakusanoilla %keys.

en: AHAH callback
fi: AHA paluukutsu

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Machine Name
fi: Koneluettava nimi

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fi: Erottele tiedostopäätteet pilkuin eroteltuina ilman tiedostopäätettä edeltävää pistettä.

[ctx: date_nav]
en: Prev
fi: Edellinen

[ctx: date_nav]
en: Next
fi: Seuraava

en: Missing/broken type
fi: Puuttuva/rikkinäinen tyyppi

en: Primary Image
fi: Ensisijainen kuva
