Panopoly (7.x-1.77) - en to ps translation catalogue (50 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Next
ps: بل

en: Pages
ps: پاڼې

en: Status
ps: حالت

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: File
ps: دوتنه

en: Edit
ps: سمون

en: Links
ps: تړوني

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Default
ps: تلواله

en: Add new
ps: نوی زیاتول

en: Time
ps: وخت

en: Add
ps: زیاتول

en: Path
ps: يونلور

en: Text
ps: متن

en: Theme
ps: ویینه

en: Keywords
ps: آرويىونې

en: Picture
ps: انځور

en: Configure
ps: سازول

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Items
ps: توکي

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Prev
ps: پخوانی

en: Day
ps: ورځ

en: Table
ps: لښتيال

en: Caption
ps: نوم

en: Menus
ps: غورنۍ

en: Featured
ps: ځانګړي

en: About
ps: په اړه

en: Search form
ps: پلټون فورمه
