Panopoly (7.x-1.78) - en to sq translation catalogue (53 entries)

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: Pages
sq: Faqet

en: Status
sq: Gjendja

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Search
sq: Kërko

en: Link
sq: Lidhje

en: Parent
sq: Prindi

en: Category
sq: Kategoria

en: Name
sq: Emri

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Time
sq: Ora

en: Path
sq: Pozicioni

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Picture
sq: Fotografia

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: Header
sq: Titulli

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Items
sq: Elementët

en: Table
sq: Tabela

en: 1 item | @count items
sq[0]: 1 element
sq[1]: @count elementë

en: Revert
sq: Rikthe

en: !name field is required.
sq: Fusha !name është e detyrueshme.

en: Menus
sq: Menutë

en: 1 user | @count users
sq[0]: 1 përdorues
sq[1]: @count përdorues

en: Enter your keywords
sq: Shkruaj fjalëkyçin tuaj

en: About
sq: Informacione

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: -1 (Unlimited)
sq: -1 (Pa limit)

en: PHP memory limit
sq: Kufiri i kujtesës në PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
sq: Merr në konsiderim rritjen e kufirit të kujtesës për PHP në %memory_minimum_limit për të shmangur problemet gjatë proçesit të instalimit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
sq: Merr në konsiderim rritjen e kufirit të kujtesës për PHP në %memory_minimum_limit për të shmangur problemet gjatë proçesit të përditësimit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
sq: Sipas konfigurimit tuaj, Drupal mund të funksionojë me një kufi kujtese prej %memory_limit. Megjithatë rekomandohet një kufi minimum i kujtesës PHP vendosur në %memory_minimum_limit e sipër sidomos nëse përdoren modulë shtesë të jashtëm apo të personalizuar.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
sq: Zmadho kufirin e kujtesës duke ndryshuar parametrin memory_limit tek file i konfigurimit %configuration-file dhe rinis serverin web (ose vihu në kontakt me administratorin e sistemit apo furnizuesin e hosting për ndihmë).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
sq: Vihu në kontakt me administratorin e sistemit apo furnizuesin e hosting për ndihmë për të zmadhuar kufirin e kujtesës së PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
sq: Shiko <a href="@url">kërkesat e Drupal</a> për informacione të hollësishme.
