Panopoly (7.x-1.79) - en to is translation catalogue (68 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Next
is: Næsta

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Staða

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Flokkar

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Parent
is: Foreldri

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Add new
is: Bæta við

en: Time
is: Tími

en: Add
is: Bæta við

en: Path
is: Slóð

en: Display
is: Sýna

en: results
is: niðurstöður

en: search
is: leita

en: Text
is: Texti

en: Theme
is: Þema

en: Keywords
is: Lykilorð

en: Picture
is: Mynd

en: Titles
is: Titlar

en: Configure
is: Stilla

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Fields
is: Svæði

en: Items
is: Hlutir

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Sort order
is: Röðun

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Prev
is: Fyrri

en: Address
is: Heimilisfang

en: Day
is: Dagur

en: Table
is: Tafla

en: Template
is: Sniðmát

en: 1 item | @count items
is[0]: 1 færsla
is[1]: @count færslur

en: !name field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út !name reitinn.

en: Information
is: Upplýsingar

en: Menus
is: Valmyndir

en: 1 user | @count users
is[0]: 1 notandi
is[1]: @count notendur

en: Enter your keywords
is: Sláðu inn leitarorð/in

en: About
is: Um

en: Change theme
is: Breyta þemu

en: Search form
is: Leitarform

en: PHP memory limit
is: PHP minnistakmörk

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
