Panopoly (7.x-1.80) - en to bn translation catalogue (44 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: search
bn: অনুসন্ধান

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Picture
bn: ছবি

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Prev
bn: পূর্ব

en: Day
bn: দিন

en: Table
bn: টেবিল

en: Permalink
bn: পার্মালিঙ্ক

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Search form
bn: অনুসন্ধান ফরম

[ctx: date_nav]
en: Prev
bn: পূর্ববর্তী

[ctx: date_nav]
en: Next
bn: পরবর্তী
