Panopoly (7.x-1.84) - en to el translation catalogue (89 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Pages
el: Σελίδες

en: Status
el: Κατάσταση

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: None
el: Κανένα

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Parent
el: Γονέας

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Time
el: Ώρα

en: Add
el: Προσθήκη

en: Path
el: Διαδρομή

en: Display
el: Εμφάνιση

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις Εμφάνισης

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Picture
el: Εικόνα

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Fields
el: Πεδία

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Prev
el: Προηγ

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: 1 item | @count items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Simple
el: Απλό

en: Menus
el: Μενού

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: 1 user | @count users
el[0]: 1 χρήστης
el[1]: @count χρήστες

en: Enter your keywords
el: Εισάγετε τις λέξεις-κλειδιά

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: About
el: Περί

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Default image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: -1 (Unlimited)
el: -1 (Άπειρα)

en: PHP memory limit
el: Όριο μνήμης PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
el: Εξετάστε το ενδεχόμενο αύξησης του ορίου μνήμης της PHP σας σε %memory_minimum_limit για να αποφύγετε πιθανά σφάλματα κατά τη διάρκεια της διαδικασίας εγκατάστασης.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
el: Εξετάστε το ενδεχόμενο αύξησης του ορίου μνήμης της PHP σας σε %memory_minimum_limit για να αποφύγετε πιθανά σφάλματα κατά τη διάρκεια της διαδικασίας ενημέρωσης.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
el: Ανάλογα με τις ρυθμίσεις, το Drupal μπορεί να εκτελείται με ένα όριο μνήμης %memory_limit της PHP. Ωστόσο, προτείνεται ένα όριο της τάξης %memory_minimum_limit για το όριο μνήμης της PHP, ειδικότερα αν ο ιστοτόπος σας χρησιμοποιεί πρόσθετες προσαρμοσμένες ή παρεχόμενες από την κοινότητα μονάδες.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
el: Αυξήστε το όριο μνήμης μέσω επεξεργασίας της παραμέτρου memory_limit στο αρχείο %configuration-file και μετά επανεκκινήστε τον διακομιστή ιστοσελίδων σας (ή επικοινωνήστε με το διαχειριστή συστήματος ή παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων σας για βοήθεια).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
el: Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή συστήματος ή παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων σας για βοήθεια περί αύξησης του ορίου μνήμης PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
el: Συμβουλευτείτε τις <a href="@url">απαιτήσεις Drupal</a> για περισσότερες πληροφορίες.

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
el: Επιλέξτε πού θα αποθηκεύονται τα τελικά αρχεία. Τα ιδιωτικά αρχεία έχουν σημαντικά μεγαλύτερη επιβάρυνση στην απόδοση από ότι τα δημόσια αρχεία, αλλά σας επιτρέπουν να περιορίζετε την πρόσβαση σε αρχεία μέσα σε αυτό το πεδίο.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
el: Αν δεν αποσταλεί καμία εικόνα, θα εμφανίζεται αυτή η εικόνα.

en: Searched %type for %keys.
el: Έγινε αναζήτηση στο %type για %keys.

en: AHAH callback
el: AHAH επιστροφή κλήσης

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
el: Χωρίστε τις επεκτάσεις με κενό ή κόμμα και χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία.
