Panopoly (7.x-1.90) - en to th translation catalogue (61 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Next
th: ถัดไป

en: Pages
th: หน้า

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Links
th: ลิงก์

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Link
th: ลิงค์

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Save
th: บันทึก

en: Add new
th: เพิ่มใหม่

en: Time
th: เวลา

en: Add
th: เพิ่ม

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Display
th: แสดงผล

en: results
th: ผล

en: search
th: ค้นหา

en: Text
th: ข้อความ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Items
th: จำนวน

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Sort order
th: ลำดับการเรียง

en: Address
th: ที่อยู่

en: Day
th: วัน

en: Table
th: ตาราง

en: 1 item | @count items
th[0]: 1 รายการ
th[1]: @count รายการ

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Video
th: วีดีโอ

en: !name field is required.
th: ช่อง !name จำเป็นต้องกรอก

en: Menus
th: เมนู

en: 1 user | @count users
th[0]: ผู้ใช้ 1 คน
th[1]: ผู้ใช้ @count คน

en: Enter your keywords
th: ใส่คำที่ต้องการค้นหา

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Awesome
th: สุดยอด

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: PHP memory limit
th: จำกัดหน่วยความจำของ PHP

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
th: ติดต่อผู้ดูแลระบบ หรือผู้ให้บริการเว็บโฮสติ้งของคุณ เพื่อเพิ่มค่าหน่วยความจำสูงสุดที่ PHP สามารถใช้ได้

en: Upload destination
th: ที่หมายของการอัพโหลด

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
th: จำนวนได้รับอนุญาต

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
th: ขนาดอัปโหลดสูงสุด

en: Landing Page
th: หน้าเว็บไซต์ลูกค้า
