Panopoly Admin (7.x-1.10) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Edit
tr: Düzenle

en: Parent
tr: Üst öge

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: Add new
tr: Yeni ekle

en: Path
tr: Yol

en: Theme
tr: Tema

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Template
tr: Şablon

en: 1 item | @count items
tr[0]: 1 öğe
tr[1]: @count öğe

en: Revert
tr: Geri al

en: Menus
tr: Menüler

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: User Roles
tr: Kullanıcı Rolleri

en: 1 user | @count users
tr[0]: @count kullanıcı
tr[1]: @count kullanıcı

en: Admin
tr: Yönetim

en: Link title
tr: Bağlantı başlığı

en: Change theme
tr: Tema değiştir

en: Machine Name
tr: Makine Adı
