Panopoly Admin (7.x-1.15) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: Add new
hi: नया जोड़े

en: Path
hi: मार्ग

en: Theme
hi: थीम

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Template
hi: फर्मा

en: 1 item | @count items
hi[0]: १ वस्तु
hi[1]: @count वस्तुएं

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Menus
hi: मेनू

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: 1 user | @count users
hi[0]: १ प्रयोक्ता
hi[1]: @count प्रयोक्तायें

en: Admin
hi: प्रशासन
