Panopoly Admin (7.x-1.46) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Parent
id: Induk

en: Category
id: Kategori

en: Name
id: Nama

en: Add new
id: Tambah baru

en: Path
id: Jalur

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: Theme
id: Tema

en: Configure
id: Konfigurasi

en: 1 item | @count items
id[0]: 1 item
id[1]: @count item

en: Revert
id: Kembali

en: Menus
id: Menu

en: Permalink
id: Link permanen

en: 1 user | @count users
id[0]: 1 anggota
id[1]: @count anggota

en: Admin
id: Administrator

en: Link title
id: Tautan judul

en: Machine Name
id: Nama Mesin
