Panopoly Admin (7.x-1.59) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Pages
pt: Páginas

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Edit
pt: Editar

en: Parent
pt: Superior

en: Category
pt: Categoria

en: Name
pt: Nome

en: Add new
pt: Adicionar novo

en: Path
pt: Caminho

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: Theme
pt: Tema

en: Configure
pt: Configurar

en: Template
pt: Modelo

en: 1 item | @count items
pt[0]: 1 item
pt[1]: @count itens

en: Revert
pt: Reverter

en: Permalink
pt: Link permanente

en: User Roles
pt: Papéis de Usuário

en: 1 user | @count users
pt[0]: 1 usuário
pt[1]: @count usuários

en: Admin
pt: Administrar

en: Link title
pt: Título do link

en: Change theme
pt: Mudar tema

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: This is the configuration screen for
pt: Esta é a tela de configuração para

en: This is the pane library for the site. See all of the panes you can add to your pages.
pt: Esta é a biblioteca do painel para o local. Veja todos os painéis que você pode adicionar à sua página.

en: This is list of the panes that are generally available on the site.
pt: Esta é a lista dos painéis que estão geralmente disponíveis no site.

en: Add reusable pane
pt: Adicionar painel reutilizável

en: This is a list of the pages that are available
pt: Esta é uma lista das páginas que estão disponíveis
