Panopoly Search (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Search
hu: Keresés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Path
hu: Útvonal

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Custom
hu: Egyéni

en: Advanced
hu: Haladó

en: 1 item | @count items
hu[0]: 1 tétel
hu[1]: @count tétel

en: Current search
hu: Jelenlegi keresés

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Search type
hu: Keresés típusa

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
hu: A haladó űrlap további beállításokat biztosíthat a keresés típusa alapján. Például a haladó tartalom (a <em>Node</em> modul által) keresés űrlap engedélyezi a tartalomtípus és a taxonómiakifejezés szerinti keresést.

en: Same page
hu: Ugyanolyan oldal

en: Override default prompt
hu: Alapértelmezett készenléti jel felülírása

en: @type search form
hu: @type keresési űrlap

en: Missing/broken type
hu: Hiányzó/hibás típus
