Panopoly Search (7.x-1.66) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Search
pt: Pesquisar

en: Default
pt: Por defeito

en: results
pt: resultados

en: search
pt: procurar

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Custom
pt: Personalizado

en: Advanced
pt: Avançado

en: 1 item | @count items
pt[0]: 1 item
pt[1]: @count itens

en: Current search
pt: Pesquisa atual

en: Simple
pt: Simples

en: Enter your keywords
pt: Introduza as suas palavras chave

en: Search type
pt: Tipo de pesquisa

en: Search form
pt: Formulário de pesquisa

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
pt: O formulário avançado pode ter opções adicionais com base no tipo de pesquisa. Por exemplo, o formulário de pesquisa de conteúdo avançado (nó) permitirá pesquisar por tipo de nó e termo de taxonomia.

en: Override default prompt
pt: Substituir prompt padrão

en: Searched %type for %keys.
pt: Procurados %type para %keys.
