Panopoly Search (7.x-1.74) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Search
uk: Пошук

en: Default
uk: Базово

en: Path
uk: Шлях

en: results
uk: результати

en: search
uk: пошук

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Custom
uk: Власний

en: Advanced
uk: Розширені

en: 1 item | @count items
uk[0]: @count елемент
uk[1]: @count елемента
uk[2]: @count елементів

en: Current search
uk: Поточний пошук

en: Simple
uk: Просте

en: Enter your keywords
uk: Введіть ключові слова для пошуку

en: Search type
uk: Тип пошуку

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
uk: Розширена форма може мати додаткові опції залежно від типу пошуку. Наприклад, розширена форма пошуку вмісту (матеріалу) дозволить виконувати пошук за типом матеріалу і терміном таксономії.

en: Same page
uk: Та сама сторінка

en: Override default prompt
uk: Переписати базове запрошення

en: @type search form
uk: Форма пошуку типу @type

en: Searched %type for %keys.
uk: Пошук %type по запиту %keys.

en: Missing/broken type
uk: Відсутній/пошкоджений тип
