Panopoly Search (7.x-1.76) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Search
pl: Szukaj

en: Default
pl: Domyślny

en: Path
pl: Ścieżka

en: results
pl: wyniki

en: search
pl: szukaj

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Custom
pl: Własne

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: 1 item | @count items
pl[0]: 1 element
pl[1]: @count elementy
pl[2]: @count elementów

en: Current search
pl: Bieżące wyszukiwanie

en: Simple
pl: Prosto

en: Enter your keywords
pl: Wprowadź słowa kluczowe

en: Search type
pl: Typ wyszukiwania

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
pl: Zaawansowany formularz może mieć dodatkowe opcje w oparciu o typ wyszukiwania. Na przykład formularz szukania zaawansowanej zawartości (węzeł)  zezwoli na szukanie według typu węzła oraz terminu taksonomicznego.

en: Same page
pl: Ta sama strona

en: Override default prompt
pl: Zastąp domyślny monit

en: @type search form
pl: @type formularz wyszukiwania

en: Searched %type for %keys.
pl: Szukałem %type dla %keys.

en: Missing/broken type
pl: Brakujący/uszkodzony typ
