Panopoly Search (7.x-1.93) - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: Search
fi: Etsi

en: Default
fi: Oletus

en: Path
fi: Polku

en: results
fi: tulokset

en: search
fi: hae

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Custom
fi: Oma

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Arguments
fi: Argumentit

en: 1 item | @count items
fi[0]: 1 aihe
fi[1]: @count aihetta

en: Current search
fi: Nykyinen haku

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Enter your keywords
fi: Syötä hakusanat

en: Search type
fi: Haun tyyppi

en: Search form
fi: Hakulomake

en: Enter a value for this argument
fi: Syötä arvo argumentille

en: Get all arguments after this one
fi: Hae kaikki argumentit tämän jälkeen

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
fi: Mikäli valittuna, tämä merkkijono sisältää kaikki argumentit. Esimerkiksi jos polku on "path/%" ja käyttäjä käy polussa "path/foo/bar" niin valittu merkkijono on "foo" mikäli tämä ei ole valittuna. Muussa tapauksessa merkkijono on "foo/bar".

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
fi: Edistyneessä lomakkeessa voi olla lisätoimintoja sisältötyypistä riippuen. Esimerkiksi edistynyt hakutoiminto sisällölle (solmuille) sallii haun solmun tyypin tai luokittelutermin perusteella.

en: Same page
fi: Sama sivu

en: Override default prompt
fi: Ohita oletus

en: @type search form
fi: @type hakulomake

en: Searched %type for %keys.
fi: Haettiin %type hakusanoilla %keys.

en: Missing/broken type
fi: Puuttuva/rikkinäinen tyyppi

en: Fallback value
fi: Fallback arvo
