Panopoly Search (7.x-1.94) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Search
da: Søg

en: Default
da: Standard

en: Path
da: Sti

en: results
da: resultater

en: search
da: søg

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Custom
da: Tilpasset

en: Advanced
da: Avanceret

en: Arguments
da: Parametre

en: 1 item | @count items
da[0]: 1 overskrift
da[1]: @count overskrifter

en: Current search
da: Din søgning

en: Simple
da: Simpel

en: Enter your keywords
da: Indtast søgeord

en: Search type
da: Søgetype

en: Search form
da: Søgefelt

en: Enter a value for this argument
da: Indtast en værdi for dette argument

en: Get all arguments after this one
da: Hent alle argumenter efter dette

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
da: Markér dette for at lade strengen indeholde alle argumenter. Hvis stien er "path/%" og brugeren går til "path/foo/bar" vil strengen være "foo" hvis dette <em>ikke</em> er markeret og "foo/bar" hvis det <em>er</em> markeret.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
da: Den avancerede formular kan have yderligere muligheder baseret på søgetypen. For eksempel gør den avancerede indholdssøgeformular det muligt at søge efter indholdstype og taksonomiterm.

en: Same page
da: Samme side

en: Override default prompt
da: Tilsidesæt standardprompt

en: @type search form
da: @type søgeformular

en: Searched %type for %keys.
da: Søgte efter %keys i %type.

en: Missing/broken type
da: Manglende/defekt type

en: Fallback value
da: Fallback-værdi
