Panopoly Widgets (7.x-1.11) - en to pl translation catalogue (26 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: File
pl: Plik

en: Links
pl: Odnośniki

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Default
pl: Domyślny

en: Text
pl: Tekst

en: Custom
pl: Własne

en: Items
pl: Elementy

en: Address
pl: Adres

en: Table
pl: Tabela

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Add file
pl: Dodaj plik

en: Caption
pl: Podpis

en: Video
pl: Wideo

en: !name field is required.
pl: Pole !name jest wymagane.

en: Information
pl: Informacja

en: Pause
pl: Pauza

en: Default image
pl: Domyślny obraz

en: Play
pl: Odtwórz

en: Alt text
pl: Tekst alternatywny

en: Upload destination
pl: Miejsce przechowywania wysłanych plików

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pl: Wybór miejsca, w którym zostaną umieszczone docelowo pliki. Pliki prywatne powodują większe obciążenie systemu, ale pozwalają na skuteczną ochronę przed niepowołanym dostępem.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
pl: Obraz pokazywany w sytuacji kiedy nie został wysłany żaden plik graficzny.

en: Image style
pl: Styl obrazka
