Panopoly Widgets (7.x-1.18) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Description
tr: Açıklama

en: File
tr: Dosya

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Text
tr: Metin

en: Custom
tr: Özel

en: Items
tr: Öğeler

en: Prev
tr: Önceki

en: Address
tr: Adres

en: Table
tr: Tablo

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Add file
tr: Dosya ekle.

en: Caption
tr: Başlık

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Information
tr: Bilgi

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: Default image
tr: Ön tanımlı resim

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
tr: Eğer hiç resim yüklenmezse, görüntülenirken bu resim kullanılacaktır.

en: Image style
tr: Resim stili

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.
