Panopoly Widgets (7.x-1.19) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Next
fr: Suivant

en: File
fr: Fichier

en: Links
fr: Liens

en: Link
fr: Lien

en: Default
fr: Par défaut

en: Text
fr: Texte

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Items
fr: Éléments

en: Prev
fr: Préc.

en: Address
fr: Adresse

en: Table
fr: Tableau

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Add file
fr: Ajouter un fichier

en: Caption
fr: Légende

en: Video
fr: Vidéo

en: !name field is required.
fr: Le champ !name est requis.

en: Information
fr: Informations

en: Default image
fr: Image par défaut

en: Play
fr: Lecture

en: Alt text
fr: Texte alternatif

en: Add image
fr: Ajouter une image

en: Upload destination
fr: Destination pour le transfert

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fr: Sélectionnez où les fichiers finaux doivent être stockés. Le stockage privé de fichier pose beaucoup plus de contraintes que le stockage public, mais permet un accès restreint aux fichiers pour ce champ.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
fr: Si aucune image n'est transférée, c'est cette image qui sera utilisée pour l'affichage.

en: Image style
fr: Style d'image

en: Add links
fr: Ajouter des liens

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fr: Séparer les extensions avec un espace ou une virgule sans inclure le point.

en: Add video
fr: Ajouter une vidéo

en: Add text
fr: Ajouter du texte
