Panopoly Widgets (7.x-1.37) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Next
uk: Наступний

en: Description
uk: Опис

en: File
uk: Файл

en: Links
uk: Посилання

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Default
uk: Базово

en: Text
uk: Текст

en: Custom
uk: Власний

en: Items
uk: Елементи

en: Prev
uk: Попередній

en: Address
uk: Адреса

en: Table
uk: Таблиця

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Add file
uk: Додати файл

en: Caption
uk: Підпис

en: Video
uk: Відео

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Information
uk: Відомості

en: Pause
uk: Призупинити

en: Default image
uk: Базове зображення

en: Play
uk: Відтворити

en: Alt text
uk: Альтернативний текст

en: Add image
uk: Додати зображення

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
uk: Вкажіть кінцеве місце збереження файлів. Приватне сховище файлів забирає більше ресурсів, ніж загальнодоступне, але дозволяє обмежити доступ до файлів лише через це поле.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
uk: Це зображення буде показуватися на сторінці, якщо не викладено жодного зображення.

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
uk: Розширення вводити через пробіл або кому і крапку перед розширенням не ставити.

en: Reusable Settings
uk: Налаштування багаторазовості

en: Add text
uk: Додати текст

en: Add content item
uk: Додати матеріал

en: Add content list
uk: Додати перелік матеріалів

en: Reusable Content
uk: Багаторазовий вміст
