Panopoly Widgets (7.x-1.45) - en to vi translation catalogue (27 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Next
vi: Tiếp

en: Description
vi: Mô tả

en: File
vi: Tập tin

en: Links
vi: Các liên kết

en: Link
vi: Liên kết

en: Image
vi: Ảnh

en: Default
vi: Mặc định

en: Text
vi: Văn bản

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Items
vi: Hàng hóa

en: Prev
vi: Trước

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Table
vi: Bảng

en: General Settings
vi: Thiết lập chung

en: Add file
vi: Thêm tập tin

en: Caption
vi: Đầu đề

en: !name field is required.
vi: Thông tin !name cần được nhập.

en: Information
vi: Thông tin

en: Pause
vi: Tạm dừng

en: Default image
vi: Ảnh mặc định

en: Play
vi: Phát

en: Upload destination
vi: Đích tải lên

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
vi: Chọn đích lưu trữ tệp tin. Đích lưu trữ bảo mật không cho phép truy cập trực tiếp vào tệp tin, nhưng lại làm tiêu hao nhiều tài nguyên hệ thống hơn.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
vi: Nếu không có ảnh được tải lên, ảnh này sẽ được hiển thị.

en: Image style
vi: Kiểu dáng ảnh

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
vi: Ngăn cách các phần mở rộng bằng dấu cách hoặc dấu phẩy, và không thêm dấu chấm ở đầu mỗi phần mở rộng.
