Panopoly Widgets (7.x-1.49) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Description
ro: Descriere

en: File
ro: Fișier

en: Links
ro: Legături

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Default
ro: Implicit

en: Custom
ro: Personalizat

en: Items
ro: Articole

en: Prev
ro: Înapoi

en: Address
ro: Adresă

en: Table
ro: Tabel

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Add file
ro: Adaugă fișier

en: Caption
ro: Legendă

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Information
ro: Informații

en: Default image
ro: Imagine implicită

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
ro: Dacă nici o imagine nu este încărcată, această imagine va fi afișată.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.
