Panopoly Widgets (7.x-1.50) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Next
fa: بعدی

en: Description
fa: شرح

en: File
fa: فایل

en: Links
fa: واصلیها

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Text
fa: متن

en: Custom
fa: سفارشی

en: Items
fa: عنصر‌ها

en: Table
fa: جدول

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Caption
fa: عنوان

en: Video
fa: ویدیو

en: Information
fa: اطلاعات

en: Default image
fa: تصویرپیشفرض

en: Upload destination
fa: مقصد بارگذاری

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fa: محلی‌ که فایل‌های نهایی بایستی ذخیره شوند را انتخاب کنید. ذخیره فایل خصوصی هزینه بیشتری از فایل‌های عمومی دارند، اما اجازه دسترسی محدود به فایل‌ها از میان این رشته را می‌دهد.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
fa: اگر هیچ تصویری آپلود نشد، این تصویر بر روی صفحه نمایش، نشان داده خواهد شد.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fa: پسوندها را با فاصله یا کاما از هم جدا کنید و نقطه ابتدای آنها را ننویسید.
